هر آنچه که باید در مورد آزمون زبان دولینگو DUOLINGO بدانید :

ما در این مقاله از سیر تا پیاز آزمون زبان دولینگو DUOLINGO را به شما توضیح داده ایم و شما با خواندن آن اطلاعات کامل در مورد آزمون زبان دولینگو کسب میکنید. پس همراه ما باشید.

دولینگو

آزمون زبان دولینگو DUOLINGO چیست ؟

آزمون زبان دولینگو Duolingo English Test : DET یک آزمون زبان نوظهور می باشد که در دوران کرونا بیشتر شناخته شد چرا که یک آزمون زبان آنلاین باشد. آزمون زبان دولینگو DUOLINGO یک آزمون تطبیقی یا انطباقی ( Adaptive ) مبتنی بر کامپیوتر است که میزان مهارت زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار می­‌دهد.

آزمون زبان دولینگو DUOLINGO بین المللی می باشد و در دو سال اخیر دانشگاه های بسیار آن را مورد پذیرش قرار داده اند. شما در آزمون زبان دولینگو نیز مانند آزمون های آیلتس و تافل باید مهارت های خود را در چهار آیتم خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن مورد ارزیابی قرار دهید. در مدت زمان دو سال اخیر بیش از 1000 دانشگاه و کالج در دنیا مدرک آزمون زبان دولینگو ( Duolingo ) را مورد پذیرش قرار دادند مانند دانشگاه های FDU ,Duke ,UCLA ,Columbia ,NYU ,Yale. توجه کنید که این آزمون زبان آناین دارای شرایطی خاص می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

منظور از انطباقی بودن آزمون زبان دولینگو DUOLINGO چیست؟

یعنی آزمون پرسش به پرسش جلو می رود. در یک آزمون انطباقی هر پرسش بر اساس عملکرد داوطلب در پرسش قبلی در برابر وی ظاهر می شود. برای نمونه اگر به پرسش ها پاسخ درست بدهید، پرسش ها یکی پس از دیگری دشوارتر می شود. مادام که به پرسش ها پاسخ درست بدهید سطح دشواری پرسش ها هم افزایش خواهد یافت. اما از سوی دیگر اگر به پرسشی پاسخ غلط بدهید سطح دشواری کاهش می یابد تا شما مجددا توانایی ارائه پاسخ درست به پرسش ها را بیابید و الی آخر. همه ی این نکات برای سنجش دقیق توانایی های زبانی شما اندیشیده شده اند.

نحوه برگزاری امتحان زبان دولینگو DUOLINGO :

آزمون زبان دولینگو Duolingo یک آزمون بین‌المللی برای ارزیابی زبان می‌باشد که به صورت آنلاین برگزار می‌گردد؛ بنابراین نیازی به حضور فیزیکی در مرکز آزمون و یا سفر به یک کشور دیگر جهت شرکت در آن نمی‌باشد. هیچ‌گونه محدودیت زمانی نیز برای شرکت در آزمون زبان دولینگو وجود ندارد و بدین ترتیب شما می‌توانید در هر زمان و هر مکانی که بخواهید از طریق کامپیوتر و وب‌کم در آزمون دولینگو شرکت کنید و مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت نمایید.

دولینگو یک مصاحبه ویدئویی و نمونه Writing نیز از شما به دانشگاه یا موسسه مورد نظرتان ارائه می‌دهد که توسط دولینگو همراه با نتایج و نمرات آزمون به موسسه مورد نظر شما ارسال می‌گردد.

کل فرآیند آزمون زبان دولینگو DUOLINGO حدود 1 ساعت به طول می‌انجامد و نتایج آن طی 48 ساعت به متقاضیان اعلام می‌شود. همچنین این امکان وجود دارد که نتیجه آزمون خود را بلافاصله پس از دریافت، با تعداد نامحدودی از موسسات به اشتراک بگذارید.

اگر برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا و کانادا از این آزمون استفاده می کنید می توانید در هر دوره ی 30 روزه نهایتا دو بار در آزمون زبان دولینگو DUOLINGO شرکت کنید.

دلایل شرکت در آزمون زبان دولینگو چیست؟

·      بر خلاف سایر آزمون های دیگر میتوانید با استفاده از کامپیوتر شخصی خود این آزمون را انجام دهید و البته هیچ کسی نباید در اتاق شما باشد در ضمن شما مجاز به یادداشت برداری نیستید.

·      قیمت ارزان شرکت در آزمون دولینگو به نسب سایر آزمون ها یکی از انگیزه های اصلی برای شرکت بوده که البته با در نظر گرفتن اینکه می توان در محیط منزل در این آزمون شرکت کرد باعث جذب داوطلبان شده است

·      گزارش و کارنامه که وضعیت دقیق داوطلب را در هر یک از سطح ها مشخص خواهد کرد

·      همانطور که میدانید تافل امکان ارسال رایگان کارنامه را به 4 مرکز آموزشی به طور رایگان می دهد این عدد برای آیلتس 5 کارنامه بوده و سپس به ازای هر کارنامه اضافی مبلغ 20 دلار باید پرداخت شود. این در حالی است که آزمون دولینگو برای ارسال کارنامه به مراکز آموزشی بدون محدودیت بوده و هیچ مبلغ اضافه ای را دریافت نمی کند.

·      در حال حاضر برخی از شرکت ها جهت سنجش مهارت کارجویان از کارنامه دولینگو استفاده می کنند تا از سطح زبان متقاضیان کار مطلع شوند.

·      مدت زمان آزمون زبان دولینگو DUOLINGO حدود 1 ساعت است که باعث می شوند زمان کمتری را صرف نمایید.

آزمون زبان دولینگو DUOLINGO

تفاوت آزمون زبان دولینگو DUOLINGO با آزمون های زبان آیلتس و تافل :

 1. برخلاف دو آزمون زبان دیگر که در شرایط عادی تقریبا هر 10 روز یک یکبار برگزار میشوند، آزمون زبان دولینگو DUOLINGO در هر زمان از شبانه روز و در تمام روزهای سال قابل انجام اسن.
 2. هدف از آزمون زبان دولینگو DUOLINGO استفاده از تکنولوژی برای در دسترس بودن آموزش برای همه افراد و برگزاری آزمونی ساده ،سریع و مقرون به صرفه است.
 3. مدت زمان برگزاری آزمون زبان دولینگو DUOLINGO کمتر از یک ساعت میباشد در صورتی که مدت زمان برگزاری آزمون کتبی آیلتس (به غیر از آزمون شفاهی) 2 ساعت و 45 دقیقه و آزمون تافل 4 ساعت میباشد.
 4. نتیجه آزمون زبان آیلتس و تافل بین 10 تا 15 روز زمان میبرد تا به دست شما برسد اما نتیجه آزمون زبان دولینگو DUOLINGO تنها بعد از 2 روز دریافت میگردد.
 5. هزینه آزمون دولینگو تنها 49 دلار است، در صورتی که آزمون آیلتس 215 دلار و آزمون تافل 225 دلار هزینه دارند.و این باعث مقرون به صرفه بودن آزمون زبان دولینگو DUOLINGO شده است.
 6. یک مزیت اصلی و مهم دیگر آزمون زبان دولینگو DUOLINGO نصبت به آزمون تافل و آیلتس این است که شما میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای کارنامه را از صفحه نتیجه خود به به هر تعداد دانشگاه یا کالج و یا مدرسه در سراسر جهان ارسال کنید.در حالی که این امکان برای آزمون آیلتس 5 مرتبه و برای آزمون تافل فقط 4 مرتبه میباشد و درصورت درخواست بیشتر بابت هر مورد باد هزینه 20 دلاری پرداخت کرد.

آزمون دولینگو Duolingo شامل چه بخش‌هایی می‌باشد؟

آزمون زبان دولینگو از سه بخش تشکیل شده است:

 • آمادگی برای تست (5 دقیقه): در این بخش قوانین و مقررات آزمون Duolingo به شما ارائه می‌شود.
 • آزمون اصلی (45 دقیقه): در آزمون اصلی، مهارت‌های Reading، Writing، Speaking و Listening شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
 • مصاحبه ویدئویی (10 دقیقه): در این بخش یک مصاحبه ویدئویی با شما انجام می‌شود که به همراه نتایج آزمون به موسسه مورد نظر ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است که این بخش فاقد نمره می‌باشد.

سوالات آزمون دولینگو شامل چه مواردی است؟

 • ·      گوش دادن به گفتگو و انتخاب کلمه صحیح
 • ·      کامل کردن متن جای خالی در متن
 • ·      توضیح نوشتن برای یک تصویر
 • ·      ضبط کردن متن نوشته شده
 • ·      تایپ کردن جملاتی که می شنوید
 • ·      پاسخ به سوالات رایتینگ

مقررات آزمون زبان دولینگو :

با توجه با آنلاین بودن این آزمون، تمام توجه شما باید :

-به دوربین وب کم باشه و به اطراف نگاه نکنید.

-کسی نباید در داخل اتاق باشه و اتاق باید کاملا ساکت باشه.

-هیچگونه کاغذ و خودکار و یا موبایلی نباید دم دست شما باشه.

-از دوربین و هیچ گونه وسیله برای رکورد کردن آزمون نباید استفاده کنید.

-درصورتی که در زمان برگذاری آزمون با تلفن صحبت کنید و یا چیزی بنویسید آزمون شما کنسل می شود.

-هدفون نباید داشته باشید، گوش ها نباید پوشیده باشند.

-صورتتون باید واضح باشه و نور اتاق هم کافی باشه.

-وب کم باید از ابتدا تا انتها روشن باشه.

-به هر دلیلی صفحه آزمون را روی مرورگر وب خود رها نکنید.

-برای شرکت در آزمون حتما با مرورگرهای chrome  و یا opera وارد سایت بشید.

شاید این پرسش در ذهن شما ایجاد شده که چه کسی از تقلب من با خبر می شود؟

به محض اینکه آزمون شروع شد نرم افزار آزمون صفحه نمایش شما را ضبط می کند؛ همچنین این نرم افزار دارای پروتوکل هایی است که خروج از مرورگر یا باز کردن تب جدید را تشخیص می دهد. همانطور که در مقررات آزمون زبان انگلیسی Duolingo صریحا اعلام شده است دولینگو این حق را برای خود محفوظ می داند که در صورت صلاحدید، آزمون شما را تایید نکند یا حتی نتایج آزمون های قبلی شما را باطل اعلام کند بی اینکه پولتان را استرداد کند. بسته به شدت تخلف و تقلب شرکت کنندگان ممکن است از شرکت مجدد به صورت دائمی محروم شوند.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای امتحان زبان دولینگو :

آزمون زبان دولینگو کامپیوتر محور و به صورت آنلاین می باشد و دارای قوانین خاص خود می باشد و شما باید تمامی آن ها را رعایت کنید چرا که برای همه یکسان می باشد.

شما باید موارد زیر را آماده کنید:

 • پاسپورت و شناسنامه
 • یک اتاق آرام و روشن
 • 60 دقیقه وقت آزاد
 • اتصال اینتزنت قابل اطمینان که در طول مدت زمان آزمون قطع و وصل نشود.
 • یک کامپیوتر( کامپیوتر شما باید دارای مرورگر مناسب باشد، دوربین جلو یا همان وبکم، یک میکروفون مناسب و به همراه بلندگو بدون نویز)

نمره آزمون زبان دولینگو چگونه محاسبه می‌گردد؟

آزمون زبان انگلیسی DUOLINGO با هدف ارزیابی مهارت زبان انگلیسی و با سنجیدن مهارت‌های Writing، Speaking، Reading و Listening طراحی شده است. نمره این آزمون از بازه 10 تا 160 داده می‌شود. که به صورت دقیق در سایت خود دولینگو نیز میباشد.

مقایصه و برابری نمره آزمون آیلتس با آزمون زبان دولینگو :

 

DUOLINGO IELTS
10 1.5
15 2
20-25 2.5
30-40 3
45-50 3.5
55-60 4
65-70 4.5
75-80 5
85-90 5.5
95-100 6
105-110 6.5
115-120 7
125-130 7.5
135-140 8
145-150 8.5
155-160 9

کالج ها و دانشگاه هایی که آزمون دولینگو Duolingo را می پذیرند :

از تاریخ اکتبر 2019 بسیاری از نهادهای آموزش عالی ( بالغ بر 500 ) نتایج این آزمون را به جای تافل می پذیرند؛ از جمله:

در ایالات متحده دانشگاه های Yale، Columbia، Duke، UVA،  NYU

در اتریش دانشگاه Module

در فرانسه بیزنس اسکول Audencia، Grenoble Ecole de Management و دانشکده مدیریت IESEG

در کانادا بسیاری از دانشگاه ها منجمله

 • Canada College
 • Acsenda School of Management
 • Alberta University of the Arts، Collège Universel
 • Concordia University – Montreal
 • Bishop’s University
 • Brandon University
 • Brock University
 • Dalhousie University

و بسیاری دیگر

در ایتالیا کالج آمریکایی رم و Università Cattolica del Sacro Cuore

در بلژیک دانشگاه های KdG University of Applied Sciences – Applied IT Programme، KdG University of Applied Sciences – Multimedia & Communication Technology Programme، KdG University of Applied Sciences and Arts – BBM-International Business Programme و Vesalius College

لازم به ذکر است که هر روز مراکز آموزشی بیشتری به لیست فوق اضافه می‌شوند، برای بررسی مرکز آموزشی مورد نظر خود میتوانید به سایت دولینگو مراجعه بفرمایید.

چگونه در آزمون دولینگو ثبت نام کنیم؟

جهت ثبت نام در آزمون دولینگو لازم است ابتدا به سایت Duolingo مراجعه نمایید و یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. سپس می‌توانید با ارسال درخواست از طریق سایت و یا ایمیل و یا حتی تلفنی با همکاران ما در شرکت هرمس نسبت به واریز وجه مورد نیاز جهت شرکت در آزمون دولینگو اقدام نمایید.

همکاران واحد مالی بین الملل هرمس نسبت به واریز وجه دلاری شرکت در آزمئن زبان دولینگو ار طریق کارتهای اعتباری خود اقدام کرده و شما میتوانید به صورت ریالی و یا نقدی دلاری در ایران تسویه نمایید.

لازم به ذکر است که پس از پرداخت هزینه توسط همکاران ما، شما خودتان می توانید زمان برگزاری آزمون را بدون هیچ محدودیتی انتخاب کنید و نیازی نیست زمان آزمون در هنگام پرداخت هزینه توسط ما مشخص شود.

 

+4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.