آغاز طرح واکسیناسیون کوید ۱۹ کارمندان بخش گردشگری مالدیو

بعد از شیوع بیماری کرونا ، جهان با پادمی ناشناخته روبه رو شد که همه دنیا را درگیر کرده است . کرونا باعث شد مردم و علاقه مندان به سفر نتوانند به سفر بروند. با تلاش شبانه روزی محققین و پزشکان واکسن  ویروس کرونا ساخته شده است . تابه امروز چندین میلیون نفر در برابر واکسن کرونا واکسینه شده اند و با بهتر شدن شرایط بهترین تصمیم که می توان گرفت بعد یکسال اضطراب و استرس و نگرانی و در کنار آن رعایت موارد بهداشتی تا به پایان رسیدن کامل این پاندمی سفر می باشد . سفر با خاطری امن وآسوده به زیباترین قسمت دنیا مالدیو که بخاطر زیبایی بی حداش به بهشت روی زمین معروف شده است. در ادامه با هرمس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره  آغاز طرح واکسیناسیون کوید ۱۹ کارمندان بخش گردشگری مالدیو بیشتر مطلع شوید.

آغاز طرح واکسیناسیون کوید ۱۹ کارمندان بخش گردشگری مالدیو

تلاش دولت مالدیو

دولت برای ایجاد اطمینان‌خاطر در مسافران و کمک به‌رونق هرچه سریع‌تر گردشگری در این کشور اعلام کرده است :

از ۴ فوریه سال جاری میلادی (۱۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۹)، کمپین «واکسیناسیون همگانی کووید-۱۹» را به‌ترتیب اولویت‌بندی :

  • ابتدا برای کادر پزشکی، بهداشت و درمان
  • سپس برای کلیه کارمندان بخش گردشگری در فرودگاه‌ها، ریزورت‌ها و کشتی‌های سافاری

آغاز کرده است.

«دکتر عبدالله معصوم» (Abdulla Mausoom)، وزیر گردشگری مالدیو در آخرین نشست خبری خود در خصوص واکسیناسیون کووید-۱۹ اظهار داشت:

این طرح بصورت رایگان و برای ایجاد اطمینان ‌خاطر کارمندان در ریزورت ‌ها ، هتل ‌ها ، اقامتگاه ‌ها و سایر کسب‌ و ‌کارهای موثر در صنعت گردشگری مالدیو انجام میشود.

آغاز طرح واکسیناسیون کوید ۱۹ کارمندان بخش گردشگری مالدیو

برنامه جدید وزارت گردشگری

وی با اشاره به برنامه جدید وزارت گردشگری با نام «مبارزه با کووید-۱۹» گفت:

«طرح واکسیناسیون همگانی ابتدا در «ماله» پایتخت مالدیو اجرا شده و سپس به‌ترتیب موقعیت مکانی، سایر کارمندان ریزورت‌های مختلف در جزایر مسکونی واکسیناسیون خواهند شد.»
دکتر معصوم علاوه‌بر موارد فوق، به راه‌اندازی طرح «کشتی‌های شناور واکسیناسیون» اشاره کرد و در این‌ خصوص گفت:

«دولت مالدیو جهت اطمینان هرچه بیشتر از سلامت کارکنان و ایجاد اطمینان‌خاطر در مسافران طرفدار سفرهای دریایی، با همکاری شرکت‌های کشتیرانی کوچک و بزرگ در مالدیو، اقدام به واکسیناسیون و راه‌اندازی واحدهای شناور انجام تست “PCR” برای کارکنان کشتی‌های سافاری و کروز کرده است. کارکنان پس از دریافت رایگان واکسن و انجام آزمایش “PCR” دیگر نیازی به گذراندن دوران قرنطینه برای ورود به جزایر مختلف مالدیو یا ماله نخواهند داشت.»

لازم به‌ذکر است!

کلیه افراد برای دریافت واکسن کرونا باید به وب‌سایت رسمی “my.health” مراجعه کرده و برای واکسیناسیون ثبت‌نام کنند.
دکتر عبدالله معصوم، درخصوص واکسیناسیون کارمندان بخش گردشگری مالدیو تاکید کرد:

«کلیه کارکنان خارجی برای دریافت واکسن کرونا باید دارای گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار بوده و تا پیش از تاریخ ۹ فوریه سال جاری (۲۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۹) نسبت به ثبت‌نام در وب‌سایت اعلام شده و دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.»

واکسن

دولت مالدیو در طرح واکسیناسیون همگانی کووید-۱۹، از واکسن «کوویدشیلد» (Covishield)  که توسط یک شرکت معتبر هندی با نام “SII” و با فرمولی مشابه واکسن تولید شده توسط دانشگاه «آکسفورد» استفاده می‌کند.
اولین محموله :

واکسن‌های هندی «کوویدشیلد» در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۹)، توسط دولت هند که شامل ۱۰ هزار دوز از این واکسن بود به مالدیو اهدا شد.

در راستای آغاز کمپین واکسیناسیون همگانی کووید-۱۹ در مالدیو، «سازمان غذا و داروی مالدیو» (MFDA) نیز دریافت واکسن را برای تمامی افراد الزامی اعلام کرده است. تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در مالدیو به‌ترتیب اولویت‌بندی اعلام شده توسط دولت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

+5

2 دیدگاه برای ”آغاز طرح واکسیناسیون کوید ۱۹ کارمندان بخش گردشگری مالدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.