تقویم 1400 مخصوص دسکتاب و گوشی موبایل :

تقویم 1400 اولین روز شمار قرن جدید.

تقویم کامل سال 1400 شمسی به همراه تقویم قمری و میلادی با عکس پس زمینه.

تقویم هرمس

تقویم کامل شمسی سال 1400 و تاریخ های هجری قمری و میلادی :

ما در گروه آژانس های مسافرتی هرمس طبق روال سال های گذشته برای شما کامل ترین تقویم روز شمار سال 1400 را آماده کرده ایم امیدواریم سال خوبی داشته باشید.

شما میتوانید اولین روز شمار قرن جدید یعنی تقویم سال 1400 شمسی را از طریق لینکهای زیر برای استفاده و ذخیره در گوشی همراه و همچنین داشتن تقویم 1400 برای روی صفحه کامپیوترتان دانلود کنید.

دانلود فایل عکس مناسب بک گراند صفحه دسکتاپ از لینک زیر:

Calendar1400

دانلود فایل PDF صفحه های تقویم از لینک زیر:

Calendar1400

 

زمان تحویل سال 1400 :

🎉لحظه تحویل سال 1400 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران :🎉

🌸ساعت 13 و 7 دقیقه و 27 ثانیه روز شنبه 1399/12/30🌸

🌹شنبه 30 اسفند 1399 هجری شمسی🌹

🌸مطابق 08 شعبان 1442 هجری قمری🌸

🌹20 مارس 2021 میلادی🌹

 سال 1400 طبق تقویم میلادی سال گاو است. 🐄

تاریخچه تقویم :

تاریخچه تقویم در ایران به بیش از چهار هزار سال پیش باز می گردد و با گذشت زمان بسیار دچار تغییر شده است. تاریخ گاه شماری در ایران به دو دوره کلی تقسیم میشود :

  • پیش از ورود اسلام : تقویم باستانی خورشیدی رسمیت داشته
  • پس از ورود اسلام : ضمن نگاهداشت سنت باستانی تقویم و سالشمار خورشیدی و اصلاح محاسباتی

بتدریج تقویم هجری قمری کاربرد غالب یافته و تا سده پیش تقویم رسمی بوده‌است، تقویم خورشیدی سنتی از یک سده پیش تا کنون تقویم رسمی ایران گردیده است.

یکی از مهمترین موضوعاتی که در بررسی تاریخ به وجود آمده است وجود چندین نوع تقویم می باشد. به زبانی ساده تر ما در گذشته با چندین نوع تاریخ بر میخوریم . با چند نوع تاریخ روبه رو میشویم هجری شمسی ، هجری قمری ، انواع تقویم شهریاری و انواع میلادی که تبدیل به هر کدام و یافتن زمان تاریخی خود داستانی جدا دارد.

کشور ایران به دلیل داشتن چهار فصل و محیطی عالی و آسمانی صاف برای منجمان سبب شده است ایرانیان در باستان تقویمی را تنظیم کنند ، که این تقویم با طبیعت و رویدادهای ستاره شناسی بیشترین تطابق را دارا می باشد.تمامی تلاش ها در گذشته منجر شده است که در نهایت با ایجاد و تقویم ایرانی ، با حداکثر تطبیق تقویم قراردادی با تقویم طبیعی دست پیدا کرده اند. امروزه این تقویم دقیق ترین تقویم تاریخ بشر شناخته شده است.

+6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.