راهنمای دریافت ویزای تایلند

راهنمای دریافت ویزای تایلند دریافت ویزای تایلند برای ورود به این کشور، یک امر ضروری می باشد. به دلیل اینکه تایلند یکی از شگفت انگیزترین و زیباترین مقاصد توریستی در دنیا میباشد، صنعت گردشگری آن بسیار پر رونق است. این کشور امکانات رفاهی مدرن و پیشرفته ای را در اختیار گردشگران قرار می دهد. تایلند […]

راهنمای دریافت ویزای تایلند

دریافت ویزای تایلند برای ورود به این کشور، یک امر ضروری می باشد. به دلیل اینکه تایلند یکی از شگفت انگیزترین و زیباترین مقاصد توریستی در دنیا میباشد، صنعت گردشگری آن بسیار پر رونق است. این کشور امکانات رفاهی مدرن و پیشرفته ای را در اختیار گردشگران قرار می دهد. تایلند به عنوان سرزمین شادی و تفریحات جذاب و هیجان انگیز، شناخته شده است. این کشور زیبا پر از مناطق بکر و دیدنی می باشد. می توانید یک سفر ماجراجویانه و رویایی را در این کشور تجربه کنید. برای سفر به تایلند حتما باید ویزای این کشور را در دست داشته باشید.

ویزای تایلند با توجه به نوع درخواست به صورت توریستی، ویزای تجاری و کاری و ویزای تحصیلی صادر می شود. با توجه به نوع ویزا، شرایط و مدت زمان اقامت نیز متفاوت می باشد. ویزای توریستی تایلند، بیشترین درخواست ویزا برای ورود به این کشور می باشد.

دریافت ویزای تایلند

ویزای توریستی تایلند

این ویزا برای کسانی صادر می شود که قصد سفر به تایلند و تفریح و گشت و گذار در این کشور را دارند. شما می توانید با ویزای توریستی و با هدف گردشگری، در مدت زمان مشخص شده در تایلند اقامت داشته باشید. با دریافت این ویزا دیگر اجازه کار و تجارت در این کشور را نخواهید داشت. ویزای توریستی به صورت کوتاه مدت صادر می شود و می توانید این ویزا را به صورت یکبار ورود و یا چند بار ورود درخواست دهید.

ویزای توریستی یکبار ورود: با دریافت این ویزا، فقط یکبار اجازه ورود به کشور تایلند را خواهید داشت. برای دوباره سفر کردن به این کشور، مجددا باید برای اخذ ویزا درخواست دهید.

ویزای توریستی چند بار ورود: پس از دریافت این ویزا می توانید طی 6 ماه، هر چند بار که خواستید به کشور تایلند سفر کنید.

شرایط دریافت ویزای تایلند

برای دریافت ویزای تایلند و سفر به این کشور، ضروری است که شرایط لازم را داشته باشید. سفارت تایلند شرایط مشخصی را تعیین کرده است که حتما باید آنها را مطالعه و بررسی کنید. مهمترین مرحله، آماده کردن مدارک لازم و تحویل آنها به سفارت می باشد. برای دریافت ویزای تایلند نباید سابقه کیفری و محکومیت داشته باشید. همچنین برای دریافت ویزای این کشور باید از تمکن مالی لازم برخوردار بوده، که این تمکن با توجه به نوع ویزا متفاوت است. داشتن سن قانونی و یا داشتن رضایت نامه از والدین نیز در برخی موارد، مورد نیاز می باشد.

ویزای تایلند

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تایلند

مهمترین مرحله برای دریافت ویزای تایلند، جمع آوری مدارک می باشد. مدارک لازم برای دریافت ویزا را باید هنگام درخواست دادن، به سفارت تحویل دهید. برای جلوگیری از ریجکت شدن، حتما در جمع آوری مدارک و درست بودن آنها دقت کنید. مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی در ادامه ذکر شده است.

فرم درخواست ویزای تایلند که به صورت کامل و دقیق پر شده است.

اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دارا بودن حداقل یک صفحه خالی.

کپی پاسپورت، کپی محضری از تمام صفحات شناسنامه، کپی از هر دو طرف کارت ملی.

اثبات برنامه سفر، محل اقامت و رزرو بلیط و اثبات بیمه درمانی.

اثبات تمکن مالی و گردش حساب یک ماهه برای پرداخت هزینه های سفر.

بلیط رفت و برگشت به کشور تایلند.

دو عکس رنگی از پاسپورت.

1 قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید، طبق شرایط درخواستی.

کپی از پاسپورت والدین.

رضایت نامه محضری والدین با اصل امضا.

هزینه دریافت ویزای تایلند

هزینه دریافت ویزای تایلند نسبت به کشورهای دیگر کمتر می باشد. باید توجه داشت که هزینه دریافت ویزا، با توجه به نوع ویزا و مدت زمان اعتبار ویزا متفاوت می باشد. هزینه ویزای توریستی تایلند حدود 55 یورو می باشد، که این هزینه برای ویزای چند بار ورود افزایش پیدا می کند. هزینه ویزا را باید هنگام تحویل مدارک به سفارت، پرداخت کنید. اگر ویزای شما ریجکت شود، مبلغی که به عنوان هزینه ویزا پرداخت کرده اید، بازگردانده نمی شود.

دریافت ویزای تایلند

زمان صدور و اعتبار ویزای توریستی تایلند

زمان صدور و دریافت ویزای تایلند از زمان ارائه درخواست، ممکن است بین 5 تا 10 روز کاری طول بکشد. در برخی موارد ممکن است این زمان بیشتر و تا حدود دو هفته نیز طول بکشد. اعتبار ویزا نیز با توجه به نوع ویزا متفاوت می باشد. ویزای توریستی تایلند برای ویزای یکبار ورود تا 3 ماه و برای ویزای چندبار ورود، تا 6 ماه اعتبار دارد. در حال حاضر برای ایرانیان تنها ویزای یکبار ورود صادر می شود.

تمدید ویزای توریستی تایلند

پس از دریافت ویزای تایلند، اگر نیاز به مدت زمان بیشتر برای اقامت داشته باشید، می توانید ویزای خود را تمدید کنید. اگر ویزای توریستی 30 یا 60 روزه دریافت کرده اید، می توانید با پرداخت هزینه ای که مشخص شده است، اقدام به تمدید ویزا کنید. باید دقت کنید که پس از اتمام زمان مشخص شده، حتما باید از تایلند خارج شوید.

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی تایلند

این ویزا مانند ویزای دیگر کشورهای اروپایی و کانادا، شرایط سخت و پیچیده ای ندارد، اما این ویزا نیز ممکن است در صورت بروز اشتباهاتی، رد یا ریجکت شود. پس برای دریافت این ویزا باید شرایط را به دقت در نظر گرفته و مدارک لازم را به درستی تحویل دهید. یکی از دلایل معمول ریجکتی ویزا، تاریخ اعتبار ویزا می باشد که برخی از افراد به تاریخ گذشته پاسپورت خود دقت نمی کنند. در سفر توریستی باید اطلاعات و برنامه سفر، محل اقامت و اطلاعات رزرو بلیط را اثبات کنید. اگر افسر اداره مهاجرت نتواند برگشت شما از کشور تایلند را اثبات کند، ویزا ریجکت می شود. اگر شرایط مورد نظر را نقض کنید و یا بیش از مدت زمان مشخص شده در تایلند بمانید، ممکن است دلیل دیگری برای ریجکتی ویزای شما باشد. برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزا، مدارک و شرایط درخواستی را به دقت بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *