موسسه وس WES کانادا :

موسسه وس WES کانادا ( World Education Services ) یکی از معتبرترین موسساتی در آمریکا شمالی میباشد که نسبت به ارزیابی مدارک متقاضیان مهاجرت و اخذ پذیرش دانشجویی اقدام مینماید و اهمیت و اعتبار بالایی در بین دانشگاه های آمریکای شمالی و سازمان های مهاجرتی بر خوردار میباشد و اغلب آنها ارزیابی مدارک تحصیلی موسسه وس WES کانادا را معتبر می دانند.

موسسه وس WES کانادا چه خدماتی ارایه میدهد ؟

موسسه وس WES کانادا ( world education services )، یک سازمان غیر انتفاعی است که در سال 1970 میلادی در نیویورک و تورنتو تشکیل شد. این سازمان توسط بخش مهاجرت، پناهندگی و تابعت کشور کانادا طراحی شده و فعالیت و وظیفه اصلی آن این است که، مدارک تحصیلی دانشجویان بین المللی و مهاجرانی که قصد دارند در ایالات متحده و کانادا تحصیل کنند را ارزیابی کند.

طبق آمارهای موجود، موسسه وس WES کانادا سالیانه بیش از دویست هزار مدرک را ارزیابی کرده و از این نظر، بزرگترین سازمان ارزیابی کننده مدرک در آمریکای شمالی محسوب میشود.

علاوه بر این، موسسه وس WES کانادا توسط هیات مدیره انجمن ملی خدمات آموزشی اعتباری و عضو اتحاد خدمات آموزشی اعتباری کانادا مورد تایید قرار گرفته است. علی رغم اینکه، این سازمان خودش مدارک را تایید میکند، اما این گزارش ها تعهد آور نیستند و به کارفرماها، هیئت های مجاز حرفه ای و سازمان های اکادمیک امکان میدهد تا در مورد کاندید های دارای تحصیلات خارجی تصمیمات موقتی بگیرند.

دیگر ویژگی های WES :

از دیگر ویژگی های سازمان وس WES کانادا این است که، در پایگاه داده های او اطلاعات سیستم آموزشی بیش از 200 کشور، 45000 موسسه خارجی و 20000 مدرک تحصیلی خارجی وجود دارد. علاوه بر این، این سازمان هزارن دانشگاه و مرکز تحصیلات تکمیلی همکاری داشته و به منظور استخدام دانشجویان بین المللی، اعتبارنامه ها را ارزیابی کرده، در مورد شیوه ارزیابی اعتبارنامه ها کارگاه تشکیل داده و جلسات خاص برگزار میکند.

به طور معمول، خدماتی که سازمان وس WES کانادا ارایه میدهد شامل پل جهانی استعدادهای درخشان است که در آن به مهاجرن با استعداد کمک میشود تا از استعدادهایشان نهایت بهره را ببرند. مزیت این خدمت این است که میتوان از آن برای تامین نیروی تخصصی سازمان ها استفاده کرد.  یکی دیگر از این خدمات، خدمات تحقیق و مشاوره است که در آن، به موسسات آموزش عالی مشاروه ای بر اساس تحقیق داده میشود. علاوه بر این، تحقیقاتی که در موسسه وس WES کانادا انجام میشود بر پایه فعالیت های دانشجویان، ثبت نام بین المللی و آموزش فرا ملیتی است.

تاییدیه موسسه وس WES کانادا :

ارزشیابی مدارک تحصیلی یا همان وس WES کانادا ، درست مانند یک پاسپورت تحصیلی یا استخدامی برای شما در کانادا و امریکا می باشد. چه بخواهید در این کشور ها به ادامه تحصیل بپردازید و چه به دنبال یک گواهینامه حرفه ای باشید، این موسسه می تواند تاییدی برای شما از نظر تحصیلات آکادمیک بین المللی می باشد.

در واقع سازمان وس WES کانادا می تواند مدارک تحصیلی که از هر کشوری دارید معادل سازی و تایید کند، تا بتوانید به کمک آن در کانادا مشغول به کار یا تحصیلی شوید. مدارکی که مورد تایید سازمان وس WES کانادا قرار می گیرند از اعتبار بسیاری بر خوردار خواهند شد و صاحبان آن ها می توانند در هر شرکت و موسسه و یا هر مدرسه و دانشگاهی حضور داشته باشند.

هم کانادا هم آمریکا

در کانادا و امریکا برخی از دانشگاه ها و مدارس و یا شرکت ها و موسسه ها، از دانشجویان، دانش آموزان و متقاضیان کار تقاضای مدرک تحصیلی می کنند که باید معادل با مدارک کانادایی و امریکایی باشد. برای افرادی که با ویزای نیروی متخصص یا همان Federal Skilled Worker اقدام به مهاجرت به کانادا می کنند هم این امر صادق می باشد.

پس یکی از روش های مهاجرت به این کشور دریافت تاییدیه سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی یا همان موسسه وس WES کانادا می باشد. به همین دلیل در سراسر جهان یک سری موسسه هایی هستند که این خدمت را ارائه می دهند. در واقع می توان گفت سازمان WES کانادا یکی از این موسسات می باشد که مخفف عبارت World Education Service است و این خدمات را ارائه می دهد. این موسسه از اعتبار بسیار بالایی در میان دانشگاه های امریکایی و کانادایی برخوردار است.

سازمان وس WES کانادا با تنظیم استانداردهای بین المللی به منظور ارزیابی انواع اعتبار نامه و مدارک تحصیلی صادر شده از سوی سازمان های آموزشی در سراسر دنیا کمک بزرگی به روند ارزیابی و تائید بین المللی مدارک فارغ التحصیلان کرده است .

مزایای استفاده از خدمات موسسه وس WES کانادا چه می باشد؟

خدمات ارزیابی مدارک تحصیلی سازمان وس WES کانادا برای مهاجرت و اخذ شهروندی کانادا طراحی شده است. تا به کمک آن بتوانید در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوید. به طور کلی می توان گفت با داشتن تاییدیه سازمان وس WES کانادا از مزایای زیر می توانید بهره مند شوید:

  • شرایط و پیش نیاز های اداره مهاجرت کانادا IRCC را دریافت می کنید.
  • مدارک تحصیلی شما در این کشور به رسمیت شناخته می شود به کمک آن می توانید به دیگر اهدافتان در کانادا دست پیدا کنید.
  • مدارک و گزارشات ارزشیابی خود را برای استفاده در آینده حفظ کنید.
  • تاییدیه سازمان وس WES کانادا به مدت 5 سال از تاریخ صدور آن، اعتبار خواهد داشت و می توانید در آینده از آن هم استفاده کنید.

روشهای مورد بررسی مدارک توسط موسسه وس WES کانادا 

سازمان وس WES کانادا به 2 روش مدارک متقاضیان را بررسی میکند:

1) ارزیابی مدرکی Document-by-Document ( که بیشتر برای متقاضیان مهاجرت و کار مورد استفاده قرار می گیرد)
2) ارزیابه گام به گام Course-by-Course – with GPA & course-levels ( که برای دانشجویان و ارائه به دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد)

نحوه ارسال و انجام ارزیابی مدارک به موسسه وس WES کانادا :

برای ارسال مدارک به سازمان وس WES کانادا ابتدا به سایت www.wes.org رفته و سپس از طریق لینک AccessWES اقدام به ساخت پروفایل در سایت بکنید.
پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت موسسه وس WES , برای متقاضیان دو بخش جداگانه کانادا و آمریکا مشخص شده است.

مرحله اول :

ابتدا از شما می خواهد موارد زیر را بررسی کنید که شامل:

1) توضیح در مورد روند انجام پروسه در موسسه وس WES
الف) ساخت پروفایل در موسسه وس WES
ب)ارسال مدارک به موسسه وس WES
ج)دریافت و انجام ارزیابی توسط موسسه وس WES
د) ثبت و ارسال نتیجه مدارک شما برای موسسات و دانشگاه مورد نظر توسط موسسه وس WES
2) مدارک تحصیلی مورد نیاز که باید قبل از ارسال مدارک آن را مطالعه کنید.

 مرحله دوم :

انتخاب کشور مقصد شما که شامل آمریکا و کانادا می باشد.

متقاضیان کشور کانادا شامل دو بخش می باشند:
1) ECA Application for CIC (برای کسانی که قصد مهاجرت دارند)
2) Standard Online Application ( برای کسانی که قصد تحصیل در کانادا دارند)

نکته :

1) پس از ارسال مدارک به موسسه WES حداکثر تا 7 روز کاری نتیجه آن توسط موسسه وس WES اعلام خواهد شد.
2) کسانی که عجله داشته باشند می توانند با پارسال درخواست و پرداخت هزینه بیشتر به سازمان وس WES کانادا از خدمات فوری بهره مند بشوند.
3) سازمان وس WES کانادا مدارک ارسالی شما را باز نمی گرداند , پس از فرستادن اصل مدارک خودداری کنید.
4) مدارک ارسالی شما در سازمان وس WES کانادا باقی خواهد ماند و شما هر بار که بخواهید می توانید با پرداخت هزینه یک کپی از نتیجه ارزیابی را به آدرس مورد نظرتان ارسال کنید.
5) تمام مدارک باید به آدرس سازمان وس WES کانادا ارسال شود.
6) در سازمان وس WES کانادا فرمت نمرات از 20 نمره به 4 نمره تغییر خواهد کرد.

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان وس WES کانادا :

هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی برای مدارک مختلف متفاوت بوده و غالبا، بعد از تکمیل پروفایل و تعیین نوع مدرک ارسالی و تعداد و نوع آنها به اطلاع متقاضی رسانده میشود. قابل ذکر است که هزینه های مرتبط با این مدارک برای کانادا و آمریکا به صورت جداگانه ذکر شده است.

مرور سوالات متداول در مورد انجام امور توسط موسسه وس WES کانادا :

– ارزشیابی مدارک تحصیلی WES چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا یا کانادا را دارید یا برای مهاجرت در برنامه اسکیل وورکر کانادا اقدام نموده اید لازم است مدارک تحصیلی شما به وسیله سازمان وس WES کانادا ارزشیابی شود. پس از پرداخت هزینه ارزشیابی و ارسال مدارک، سازمان وس WES کانادا مدارک تحصیلی متقاضیان را بررسی کرده و بر اساس نظام رتبه بندی استاندارد آمریکای شمالی امتیاز دهی می کند.

– هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه وس WES کانادا چقدر است؟

براساس نوع خدمات و تعداد مدارک ارسالی شما هزینه آنها توسط سازمان وس WES کانادا برآورد می شود و به متقاضی اعلام میگردد.

– پس از ارسال مدارک به موسسه وس WES کانادا چند روز زمان می برد تا نتیجه مشخص شود؟

پس از ارسال مدارک به سازمان وس WES کانادا حداکثر تا 7 روز کاری نتیجه آن توسط موسسه وس WES کانادا به متقاضی اعلام خواهد شد.

– آیا موسسه وس WES کانادا مدارک ارسالی را به من برمیگرداند؟

خیر ، مدارک ارسالی شما در سازمان وس WES کانادا باقی خواهد ماند و شما هر بار که بخواهید می توانید با پرداخت هزینه یک کپی از نتیجه ارزیابی را به آدرس مورد نظرتان ارسال کنید. هزینه ارسال مدارک نیز به صورت جداگانه محاسبه میگردد.

– از چه طریق می توانم هزینه موسسه وس WES کانادا را انجام دهم؟

با ثبت سفارش و ارسال درخواست در شرکت هرمس در کمتر از 48 ساعت کاری تمام امور مربوط به آن توسط کارشناسان و همکاران امور مالی شرکت هرمس انجام میپذیرد.

کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای خدمات موسسه وس WES کانادا :

شما متقاضیان گرامی میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره برای اخذ خدمات سازمان وس WES کانادا با کارشناسان امور ویزا و اقامت ما در شرکت هرمس در تماس باشید. همچنین شما میتوانید برای داشتن آخرین اخبار و اطلاعات صفحه اینستاگرام هرمس را دنبال کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.