هر آنچه که باید در رابطه با هزینه سفر به مالزی بدانید

هزینه سفر به مالزی هزینه سفر به مالزی به یکی از مهمترین دغدغه های گردشگران خارجی تبدیل شده است. مالزی، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود. این کشور دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و آب و هوای استوایی است که هر ساله میلیون ها گردشگر از سراسر جهان را به […]

هزینه سفر به مالزی

هزینه سفر به مالزی به یکی از مهمترین دغدغه های گردشگران خارجی تبدیل شده است. مالزی، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود. این کشور دارای تاریخ، فرهنگ، طبیعت و آب و هوای استوایی است که هر ساله میلیون ها گردشگر از سراسر جهان را به خود جذب می کند. یکی از مهمترین ملاک ها قبل از برنامه ریزی جهت سفر، برآورد هزینه ها می باشد.

در رابطه با هزینه سفر به مالزی چه می دانید

در رابطه با سفر به مالزی باید گفت که هزینه با توجه به نرخ ارز و شرایط، می تواند متفاوت باشد. به طور کلی هزینه سفر به مالزی در مقایسه با هزینه سفر به سایر کشورهای آسیایی، نسبتا معقول است. البته هزینه ها با توجه به خدمات و امکاناتی که تورهای مسافرتی به گردشگران ارائه می دهند، متفاوت می باشند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی هزینه های مختلف جهت سفر به مالزی بپردازیم.

هزینه سفر به مالزی در چه مواردی خلاصه می شود؟

هزینه‌ سفر به مالزی ممکن است بستگی به فاکتورهای متعددی داشته باشد. مدت زمان اقامت، شیوه اقامت و نوع سفر از جمله مهمترین مواردی بوده که می توانند بر هزینه ها تاثیر بگذارند. به طور کلی هزینه‌ سفر به مالزی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • هزینه خرید بلیط هواپیما
 • هزینه اخذ ویزا
 • هزینه عوارض خروج از کشور
 • هزینه اقامت در هتل های چند ستاره
 • هزینه غذا و نوشیدنی
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه گشت و گذار در مالزی

به طور کلی نمی توان یک نرخ مشخصی را جهت هزینه سفر به مالزی مشخص نمود. زیرا هزینه ها با توجه به فصل سفر و نرخ ارز می تواند تغییر کند. در هر صورت، بهتر است که در زمان مناسب جهت سفر به مالزی برنامه ریزی کنید تا از بسیاری از هزینه های ناخواسته جلوگیری شود.

هزینه بلیط هواپیما برای تور مالزی

مخارج بلیط هواپیما برای تور مالزی

هزینه بلیط هواپیما برای تور مالزی به عواملی از جمله زمان سفر، زمان خرید بلیط، شرکت هواپیمایی، مسیر پرواز و… بستگی دارد. همچنین، فصل سفر نیز می‌تواند تأثیر بسزایی در قیمت بلیط داشته باشد. به منظور برآورد هزینه بلیط هواپیما برای سفر به مالزی، بهتر است از طریق یک آژانس مسافرتی معتبر در شهر خود اقدام نمایید. با مشخص کردن تاریخ و ساعت پرواز در سایت های مختلف می توانید برآورد کلی در رابطه با خرید و شرایط رزرو بلیط هواپیما داشته باشید.

اخذ ویزا جهت سفر به مالزی

هزینه سفر به مالزی به فاکتورهای متعددی وابسته می باشد. هزینه اخذ ویزا برای سفر به مالزی به عواملی از جمله کشور مبدا، نوع ویزا و مدت اعتبار آن بستگی دارد. البته جهت اخذ ویزای توریستی، هزینه های دیگری از جمله هزینه مشاوره و هزینه بررسی مدارک وجود داشته که باید قبل از برنامه ریزی جهت سفر متحمل شد.  هزینه اخذ ویزا برای مالزی برای شهروندان ایرانی، معمولاً حدود ۵۰ دلار آمریکا است. در این زمینه بهتر است که به سفارت مالزی در کشور خود مراجعه کرده و اطلاعات جامعی کسب نمایید.

هزینه اقامت برای تور مالزی

هزینه عوارض خروج از کشور

هزینه سفر به مالزی شامل هزینه عوارض خروج از کشور هم می باشد. هزینه عوارض خروج از کشور بسته به شرایط و قوانین کشور مبدا و مقصد، متفاوت می باشد. در کل، برای خروج از کشور ایران به هر کشور خارجی باید عوارض پرداخت نمایید. این هزینه، حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ دلار آمریکا بوده که باید در اداره امور مهاجرت و گذرنامه فرودگاه پرداخت شود.

هزینه اقامت برای تور مالزی

قبل از خرید تور مالزی باید به نکات مهمی از جمله هزینه اقامت در این کشور توجه نمایید. هزینه اقامت برای تور مالزی بسته به چند عامل، متفاوت می باشد.

 1. مدت زمان اقامت: هر چه مدت اقامت بیشتر باشد، معمولا هزینه ها بالاتر است.
 2. نوع اقامتگاه: هزینه اقامت در هتل های لوکس و چند ستاره، بیشتر است.
 3. شهر مقصد: هزینه اقامت در شهرهایی مثل کوالالامپور، بسیار بالا می باشد.
 4. فصل سفر: در فصل های پرطرفدار مانند تعطیلات عید، هزینه سفر به مالزی بیشتر از سایر فصل ها می باشد.

به طور کلی هزینه متوسط اقامت در هتل های 3 ستاره در مالزی به صورت روزانه، حدود 70 تا 120 دلار می تواند باشد. البته بسته به شرایط، هزینه اقامت می تواند تغییر کند.

هزینه حمل و نقل در مالزی

به هنگام برآورد هزینه سفر به مالزی باید هزینه حمل و نقل در این کشور را هم مدنظر قرار دهید. در مالزی می توانید از روش‌های مختلف حمل و نقل جهت بازدید از مناطق گردشگری این کشور استفاده نمایید. برای مثال، هزینه حمل و نقل با مترو در کوالالامپور بین ۱ تا ۲ رینگیت (حدود ۲۵ تا ۵۰ سنت دلار آمریکا) است. هزینه حمل و نقل با اتوبوس در مالزی نیز متغیر می باشد، اما معمولا کمتر از ۵ رینگیت (حدود ۱٫۲۵ دلار آمریکا) است. اجاره خودرو در مالزی هم جهت بازدید از مناطق گردشگری این کشور در حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ رینگیت (۳۶ تا ۷۲ دلار آمریکا) می‌باشد.

هزینه گشت و گذار در مالزی

در مالزی فعالیت‌های تفریحی و گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. از جمله مهمترین مناطق گردشگری در تور می توان به برج دوقلوی پتروناس، جزایر لنکاوی و پنانگ، مراکز خرید و سواحل گرمسیری تا بازدید از موزه‌ها اشاره نمود. بسته به نوع تور و جاذبه های گردشگری، هزینه گشت و گذار در مالزی متفاوت است. برای مثال، هزینه تور شهری کوالالامپور حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ رینگیت (حدود ۲۴ تا ۴۸ دلار آمریکا) در روز است. هزینه تور جزیره‌ای مالزی حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ رینگیت (حدود ۱۲۰ تا ۲۴۰ دلار آمریکا) در روز می باشد.

نتیجه گیری

با توجه به مواردی که بیان شد، هزینه سفر به مالزی به فاکتورهای متعددی از جمله فصل سفر، مدت زمان اقامت، نوع اقامتگاه، رستوران ها، فعالیت های تفریحی و نوع حمل و نقل بستگی دارد. به طور کلی، هزینه سفر به مالزی در مقایسه با سایر مقاصد گردشگری در کشورهای آسیایی نسبتا معقول می باشد. مالزی برای بسیاری از افراد به عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری شناخته می‌شود. قبل از سفر به مالزی، بهتر است که برنامه‌ریزی دقیقی انجام داده و هزینه‌ها را بررسی کنید. همچنین می‌توانید از طریق آژانس‌های مسافرتی، اطلاعات بیشتری درباره هزینه‌های سفر به مالزی کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *