همه چیز درباره فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند

آداب و رسوم مردم تایلند آداب و رسوم مردم تایلند نیز مانند دیگر کشورها، برای گردشگران جالب می باشد. هر کشوری فرهنگ خاص خود را داشته و برای افرادی با فرهنگ متفاوت قابل احترام می باشد. در سفر به کشور تایلند، یکی از زیباترین مقاصد گردشگری، با فرهنگ و آداب و رسوم آن آشنا خواهید […]

آداب و رسوم مردم تایلند

آداب و رسوم مردم تایلند نیز مانند دیگر کشورها، برای گردشگران جالب می باشد. هر کشوری فرهنگ خاص خود را داشته و برای افرادی با فرهنگ متفاوت قابل احترام می باشد. در سفر به کشور تایلند، یکی از زیباترین مقاصد گردشگری، با فرهنگ و آداب و رسوم آن آشنا خواهید شد. این کشور به سرزمین لبخندها معروف شده و مردم و بومی های تایلند همیشه لبخند به لب دارند. با گشت و گذار در تایلند و دیدن جاذبه های تاریخی و گردشگری، برخوردی لذت بخش و محترمانه را از مردم محلی این کشور دریافت خواهید کرد. مردم تایلند بسیار اصیل بوده و به آداب و رسوم های خاص خود بسیار پایبند می باشند.

زبان و مذهب مردم تایلند

فرهنگ مردم تایلند تحت تاثیر دین رسمی این کشور یعنی بودایی می باشد. بزرگترین گروه مذهبی کشور تایلند را بودایی ها تشکیل می دهند. بیش از 95 درصد مردم تایلند، پیروان دین بودا و بودایی هستند. عقاید بودایی در زندگی روزمره مردم تایلند، کاملا واضح و آشکار می باشد. تعداد کمی هم از دین اسلام و مسیحیت پیروی می کنند. برای تایلندی ها مهم است که در مکان های مذهبی و در معابد، پوشش مناسب داشته و رفتار مناسبی را از خود نشان دهید.

زبان تایلندی از زبان های قدیمی و کهن شرق آسیا می باشد. زبان رسمی تایلند، تایلندی است و مردم این کشور تسلط خیلی کمی به زبان انگلیسی دارند. در برخی از نقاط تایلند، گویش های قومی و منطقه ای خاصی نیز وجود دارد.

فرهنگ مردم تایلند

فرهنگ مردم تایلند

فرهنگ مردم تایلند، در بین تمامی اقشار جامعه قابل مشاهده بوده و یک فرهنگ غنی و اصیل محسوب می شود. فرهنگ این کشور تحت تاثیر مذهب بودایی بوده و مردمانی بسیار صمیمی و خونگرم دارد همچین تایلندی ها هنردوست و علاقه مند به موسیقی و رقص هستند. مردم این کشور به دلیل جشن های زیادی که برگزار می شود، بیشتر در حال شادی و نشاط هستند. تایلندی ها 16 عید عمومی را در سال جشن می گیرند که این جشن ها آداب و رسوم خاص خود را دارند. جشن خاصی که برای تایلندی ها بسیار مهم می باشد، ماگا پوجا نام دارد. مردم در روز این جشن مهم، کارهای خوبی انجام داده و از گناه دوری می کنند.

می توان گفت که فرهنگ مردم تایلند ترکیبی از فرهنگ های مختلفی مثل کامبوجی، هندی و چینی می باشد. در این کشور احترام به نیاکان، یک اصل خیلی مهم و ضروری به شمار می رود. مردم تایلند مردمی بسیار مهربان و سخاوتمند هستند. مردمان این کشور بسیار متین و آرام هستند و برخوردهای خشن در بین آنها به ندرت دیده می شود.

خانه و خانواده در فرهنگ مردم تایلند

در فرهنگ مردم تایلند، احترام و اهمیت به خانواده از جایگاه ویژه ای برخوردار است. ارتباط های خانوادگی در بین مردم تایلند بسیار نزدیک بوده و احترام به اعضای خانواده بسیار مهم می باشد. در بین اعضای خانواده، به کودکان نیز توجه خاص و ویژه ای می شود. کودکان نقش مهمی در جامعه ایفا کرده و در بین بزرگترها بسیار مورد مهر و محبت قرار می گیرند. آموزش برای کودکان تا سن 12 سالگی رایگان بوده و تا 9 سالگی نیز آموزش ها اجباری می باشد.

آداب و رسوم مردم تایلند

غذا در فرهنگ مردم تایلند

در فرهنگ مردم تایلند، غذا و مخصوصا برنج نقش مهمی را ایفا می کند. هر منطقه غذای مخصوص به خود را دارد و سلیقه آنها در غذا خوردن متفاوت می باشد. مردم تایلند در آشپزی و تهیه غذا سختگیری های خاص خود را دارند، اما آداب و رسوم خاصی در غذا خوردن ندارند و آداب آن را راحت می گیرند. فرهنگ غذا خوردن تایلندی ها تا حدودی شبیه ایرانی ها بوده و در غذا خوردن از قاشق و چنگال و میز و صندلی استفاده می شود. ابزار مهمی که برای غذا خوردن در تایلند مورد استفاده قرار می گیرد، چاپستیک است. این وسیله از فرهنگ چینی و توسط مهاجران چینی وارد این کشور شده و تنها برای خوردن سوپ های نودل، مورد استفاده قرار می گیرد. غذاهای تایلندی بسیار محبوب بوده، مخصوصا در بین کشورهای جنوب شرقی آسیا که علاقه ی ویژه ای به برنج دارند.

آداب و رسوم خاص و جالب مردم تایلند

از آداب و رسوم مردم تایلند که بسیار عجیب و جالب میباشد، مراسم ازدواج آنها می باشد. در مراسم ازدواج عروس به رودخانه رفته و با زدن آب رودخانه را به خود می زند، این کار در فرهنگ تایلند نشانه وفاداری عروس به همسرش می باشد.

از دیگر آداب و رسوم مردم تایلند که برای گردشگران جالب می باشد، در آوردن کفش در برخی مکان ها می باشد. هنگام وارد شدن به برخی خانه ها، فروشگاه ها و معابد حتما باید کفش های خود را در بیاورید.وارد شدن با کفش بی احترامی و توهین تلقی می شود.

سر در فرهنگ تایلندی بسیار مقدس بوده و دست زدن به سر یک تایلندی، بی احترامی و توهین محسوب می شود.

فرهنگ مردم تایلند

 

در فرهنگ تایلند برای تاکسی گرفتن، صدا زدن گارسون و موارد دیگر، هرگز با انگشتان دست اشاره نکنید. اشاره با انگشت در فرهنگ این کشور بی ارزش کردن طرف مقابل تلقی می شود.

در فرهنگ مردم تایلند، خانواده های سلطنتی بسیار محترم و محبوب بوده و جایگاه ویژه ای در بین مردم دارند. بنابراین باید به هر عکس و یا هر چیزی که به پادشاه مربوط می شود، احترام گذاشت.

در کشور تایلند مقررات شدید و ویژه ای برای استفاده از مواد مخدر وجود دارد. گردشگران باید به این نکته توجه داشته و محتاطانه رفتار کنند.

اگر در تایلند از مجسمه های بودا عکس گرفته باشید، برای خارج کردن عکس بودا حتما باید مجوز لازم را دریافت کنید.

در فرهنگ مردم تایلند هدیه دادن گل، شکلات و میوه بسیار محبوب می باشد همچنین باید حواستان را جمع کنید که گل میخک و جعفری و رنگ هایی مثل سیاه، سبز و آبی در هدایا وجود نداشته باشد، به دلیل اینکه این موارد در مراسم ترحیم مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ های طلایی و زرد، رنگ های محبوب و سلطنتی در بین تایلندی ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *