پاسپورت دومینیکا :

ما سعی کرده ایم کامل ترین اطلاعات را در مورده اخذ پاسپورت دومینیکا و اقامت دائم کشور دومینیکا را از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک به صورت کامل در این صفحه خدمت شما ارائه دهیم.

 

درباره کشور دومینیکا :

دومینیکا کشوری است جزیره‌ای در دریای کارائیب. نام رسمی آن کشور همسود (مشترک‌المنافع) دومینیکا و پایتخت آن روسو است.

جزیره کوچک و زیبای دومینیکا واقع در حوزه کارائیب، با سواحل شنی چشم‌نواز، کوه‌های سرسبز، جنگل‌های گرمسیری شگفت‌انگیز و محلی برای ورزش‌های آبی و پیاده‌روی آماده جذب سرمایه‌گذارانی است که قصد اخذ پاسپورت دومینیکا را دارند. مردم این کشور با ملیت‌های متفاوتی از قبیل انگلیسی، فرانسوی و بومی در کنار هم زندگی می‌کنند. دومینیکا تنها جزیره‌ای در کارائیب است که هنوز افراد بومی پیش از کشف آمریکا توسط کریستف کلمب که «کالیناگو» نام دارند، در آن سکونت دارند. جمعیت این جزیره حدود ۷۳۰۰۰ نفر می‌باشد.

از لحاظ سیاسی و اقتصادی، کشور دومینیکا وضعیت پایداری را همواره تجربه کرده است. به همین دلیل دومینیکا محلی امن برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد. رژیم سیاسی این کشور دموکراسی پارلمانی بوده و رییس‌جمهور به طور مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شود. در زمینه اقتصاد، کشور دومینیکا کاملاً به گردشگری، کشاورزی و اخذ مالیات و در نهایت به سرمایه‌گذاری خارجی وابسته است. دومینیکا جهت جلب سرمایه برای توسعه اقتصادی کشور، در مقابل سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولتی، تابعیت و پاسپورت دومینیکا را به سرمایه‌گذاران اهداء می‌کند.

برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا :

برنامه اخذ مستقیم پاسپورت دومینیکا در سال 1993 و بر اساس اصل ماده قانونی از بخش 101 از قوانین مهاجرتی و تابعیت این کشور به تایید مقامات دولتی دومینیکا رسیده است.

این برنامه بسیار مشهور، سرمایه گذاران جهان را به مشارکت اقتصادی در این کشور دعوت می‌کند. اگر متقاضیان الزامات قانونی و سایر شرایط مورد نیاز را برآورده کنند، خود و خانواده آن‌ها (همسر، فرزندان وابسته زیر 30 سال، پدر و مادر بالای 55 سال) می‌توانند شهروندی و پاسپورت دومینیکا را اخذ کنند.

بر اساس این قانون دولت دومینیکا یک برنامه اقتصادی شهروندی ایجاد کرده است که به عنوان مجرایی در توسعه ملی به حساب می آید. این برنامه اقتصادی به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند دومینیکا گردند و در صورت داشتن صلاحیت لازمه، مستقیما پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند. شما به عنوان یک شهروند جدید دومینیکا ، مجبور به زندگی در دومینیکا نیستید ولی مانند هر شهروند دیگری این حق را دارید که در کشور دومینیکا زندگی کنید.

سرمایه اهدائی در دومینیکا برای توسعه فناوری اطلاعات، صنعت، کشاورزی، گردشگری و… در پروژه های چون مدارس غیر انتفاعی، بازسازی بیمارستان ها، استادیوم ورزشی و دیگر پروژه های بخش خصوصی به کار برده می شود.

این برنامه بسیار مشهور، سرمایه گذاران جهان را به مشارکت اقتصادی در این کشور دعوت می‌کند. اگر متقاضیان الزامات قانونی و سایر شرایط مورد نیاز را برآورده کنند، خود و خانواده آن‌ها (همسر، فرزندان وابسته زیر 30 سال، پدر و مادر بالای 55 سال) می‌توانند شهروندی و پاسپورت دومینیکا را اخذ کنند.

دومینیکا

چرا اخذ پاسپورت دومینیکا :

پاسپورت دومینیکا و اقامت دائم دارای مزایای بسیاری مانند مدت پروسه زمانی بسیار کوتاه ۳ ماهه تا زمان اخذ پاسپورت دومینیکا ، عدم نیاز به حضور فیزیکی و مدرک زبان و نداشتن شرایط پیچیده مانند سوابق مدیریتی می‌باشد.

خارج از مزیتهای کشور دومینیکا که معمولا افراد را ترقیب به اقدام برای اخذ تابعیت این کشور می‌نماید،مهم‌ترین موضوع برای ایرانیان این است که کشور دومینیکا تنها کشوری است که برای اعطا تابعیت و پاسپورت (طی پروسه کوتاه مدت) برای ایرانیان تشکیل پرونده می‌دهد و ایرانی‌هایی که تنها دارای تابعیت کشور ایران هستند و برای تجارت بین المللی و سفرهای خارجی خود نیاز به تابعیت دوم و اخذ پاسپورت دوم دارند، گزینه دیگری برای انتخاب ندارند.

لازم به ذکر است که تنها کشور هایی که در دنیا پروسه قانونی برای اعطای تابعیت از طریق سرمایه گذاری (طی پروسه کوتاه مدت) را دارند. کشور دومینیکا و دوم کشور سنت کیتس میباشند و از آنجاییکه کشور سنت کیتس برای افراد مقیم ایران تشکیل پرونده برای اعطای تابعیت نمی‌دهد لذا کشور دومینیکا تنها گزینه برای ایرانیان به شمار می‌آید.

صرفا دلیل گرفتن اقامت و پاسپورت دومینیکا زندگی و اقامت در این کشور نیست، بلکه بدست آوردن پاسپورت کشوری است که به شما اجازه سفر به بسیاری از کشورها مانند انگلستان و تمام کشورهای حوزه شینگن اروپا را بدون نیاز به اخذ ویزا میدهد. و همچنین یک مزیت دیگر داشتن تابعیت دوم و اخذ پاسپورت کشور دومینیکا امکان انجام کارهای بازرگانی و تجاری با تمام دنیا میباشد که ممکن است با توجه به نحریم های ایران نتوان خیلی از این کارها را با شرکتهای دیگر دنیا و بین المللی انجام داد که این موضوع با اخذ پاسپورت دومینیکا مقدور میشود.

مزایای اخذ تابعیت کشور دومینیکا :

دومینیکا کشوری است که در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به اعطای پاسپورت و حق شهروندی اقدام می‌کند. (حدود 3 ماه)
دومینیکا پایین ترین قیمت را در میان کشور های اهدا کننده پاسپورت با سرمایه گذاری، ارائه می‌کند.
در دومینیکا روند رسیدگی به پرونده ها سریع است.
زبان رسمی کشور دومینیکا انگلیسی است.
شهروند دومینیکا از معافیت مالیاتی برای بسیاری از امور برخوردار خواهد بود.
دارنده ی پاسپورت دومینیکا امکان مسافرت به 139 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا را دارد.
با داشتن پاسپورت دومینیکا امکان اخذ اقامت و تحصیل در انگلستان و اروپا وجود دارد.
عدم اطلاع کشور اولیه از اعطای تابعیت دوم.
اعتبار 10 ساله پاسپورت دومینیکا و سهولت در تمدید مجدد.

زبان رسمی اول کشور دومینیکا انگلیسی و فرانسه بعنوان زبان دوم در نزد مردم تکلم می‌شود.
اخذ پاسپورت دومینیکا همراه با بهره مندی از کلیه حقوق شهروندی و استفاده از امتیازات دولتی می‌باشد.
دومینیکا کشوری مستقل است که جزء کشورهای مشترک المنافع انگلستان می‌باشد. بنابراین پاسپورت آن از ارزش بالایی برخوردار است. علاوه بر آن در صورت عدم حضور نماینده کشور دومینیکا ، سفارت انگلستان می‌تواند نسبت به انجام امور متقاضی اقدام نماید.
تحصیل در دومینیکا به زبان انگلیسی بوده و سیستم آموزشی بر اساس سیستم بریتانیا می‌باشد.
از آنجائیکه دومینیکا از نظر منطقه زمانی برابر با منطقه زمانی نیویورک امریکا می‌باشد لذا مکان مناسبی برای تجارت می‌باشد.

تفاوت تابعیت و اقامت :

به طور کلی تفاوتهای زیادی میان تابعیت و اقامت وجود دارد. تابعیت بدون شرط است و افراد پس از دریافت آن دارای حق زندگی دائم، حق رای و کلیه حقوق قانونی شهروندان عادی آن کشور می‌شوند. شما می‌توانید از تمام حقوق یک شهروند دومینیکا به صورت کامل استفاده کنید، و یا حتی خود را نامزد مشاغل رده بالای دولتی کنید.

برای حفظ اقامت در بسیاری از کشورها شرط های بسیاری وجود دارد. در صورت گرفتن اقامت از یک کشور، حق و حقوق شما نسبت به شهروندان محدودتر است. وقتی از کشوری تابعیت می‌گیرید، مجبور به زندگی در آنجا نیستید و هیچگونه محدودیت زمانی برای شما وجود نخواهد داشت. اما حق اقامت معمولاً دارای زمان محدودی است و در صورتیکه شخص مقیم حدود 6 ماه از سال را در کشور محل اقامت زندگی نکند، دچار مشکلاتی شده و حتی در اکثر مواقع ممکن است اجازه اقامت خود را از دست بدهد.

اعتبار پاسپورت دومینیکا :

با توجه به متغیر بودن روابط و ضوابط کشورها با یکدیگر، تعداد مقصدهایی که بدون ویزا با هر گذرنامه‌ای می‌توان به آنها سفر کرد، هر سال متفاوت خواهد بود. در رتبه‌بندی اخیر پاسپورت‌های کشورهای دنیا، کشور دومینیکا با کسب رتبه ۳۷ و اجازه سفر به ۱۳۹ کشور بدون ویزا (یا ویزای فرودگاهی) نسبت به سال‌های گذشته در این آمار سیرصعودی داشته است.

با خرید پاسپورت دومینیکا به کشورهایی مانند کشورهای حوزه شینگن (۲۶ کشور) ، انگلستان ، هنگ‌کنگ ، کشورهای آمریکا جنوبی و قبرس که جزو مهمترین مقصدها می‌باشند، می‌توان بدون اخذ ویزا سفر کرد.

قدرت پاسپورت دومینیکا :

امروزه افراد زیادی به دنبال پاسپورت دوم هستند تا بتوانند از مزایای ان استفاده کرد و ارامش زیادی را به زندگی خود وارد نمایند. بطور کلی پاسپورت دوم (تابعیت دوگانه) یک وضعیت قانونی است که نشان دهنده ی دو ملیتی بودن فرد است. به این معنا که آن فرد، شهروندِ بیش از یک کشور در نظر گرفته می شود (با توجه به قوانین آن کشورها).

پاسپورت دوم از روش‌های مختلفی قابل اخذ است، و در این میان گروهی ترجیح می‌دهند تا پاسپورت دوم خود را پس از گذراندن چند سال از طریق اقامت در کشور دیگری به‌دست آورند اما گروه بسیاری هستند که علاقه‌مند هستند تا پاسپورت دوم خود را تنها طی چند ماه به‌دست آورند تا امکان سفر بدون نیاز به ویزا به کشورهای اروپایی و… و نیز افتتاح حساب بانکی در کشورهای مختلف را داشته باشند.تصور نمایید که پاسپورتی در اختیاردارید که می‌توانید با ان به بیش از ۱۳۰ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر نمایید. اگر به هر دلیلی قصد مسافرت به کشورهای حوزه شینگن را داشته باشید، با خرید پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون نیاز به درخواست ویزا و یا ایستادن در صف‌های طولانی سفارت‌خانه‌ها یا ارائه مدارک خاصی، بدون نیاز به ویزا سفر نمایید، هر لحظه و هر زمان.

تابعیت دوگانه :

در حال حاضر تنها چندین کشور وجود دارند که امکان اخذ پاسپورت دوم بدون شرط اقامت فیزیکی دران کشورها وجود دارد. دومینیکا که اقدام به ارائه برنامه‌های اعطای پاسپورت دوم و شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری و کمک بلاعوض به دولت نموده‌ است. برخی از کشورها شهروندی دوم (تابعیت دوگانه) را به رسمیت نمی شناسند. در این کشور ها اگر فرد خارجی شهروند شود، آن فرد باید از پاسپورت کشور قبلی خود و دیگر مزایای مربوطه انصراف دهد اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان عزیز به این گونه نیست و شما میتوانید یک شهروند ایرانی بمانید و از مزایای پاسپورت دومینیکا اسفاده نمایید.

چرا پاسپورت دومینیکا را بعنوان پاسپورت دوم انتخاب کنیم؟

 • یکی از کشورهایی که در لیست کشورهای ارزان برای خرید پاسپورت دوم قرار گرفته است ، دومینیکا می باشد. تنها با 120 هزار دلار می توان آن  را خرید.
 • یکی از دلایل اصلی اخذ (پاسپورت دوم) امکان زندگی ،سفر ،ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی بدون وابستگی به کشوری خاص است. پاسپورت دوم و اخذ پاسپوت یک گام بسیار بزرگ جهت حذف محدودیت‌ها و یک برنامه بسیار عالی برای مواقع اضطراری محسوب می‌گردد
 • داشتن چندین شهروندی و پاسپورت مزایای زیادی دارد. پاسپورت دوم نه تنها می تواند آزادی شما را تضمین کند، بلکه می تواند به شما کمک کند که زندگی بهتری برای فرزندان خود از طریق شهروندی در بهترین کشورها امکان پذیر کنید. با اخذ شهروندی و پاسپورت دوم از کشور دومینیکا ، می توانید آرامش ذهنی خود را که همیشه مکان دیگری برای زندگی وجود دارد بدون لزوم به حضور خارج از ایران برای مدت طولانی حفظ کنید.

برای مثال داشتن چندین پاسپورت مسافرت های بین المللی را برای فرد دارنده ساده می کند. اخذ پاسپورت دومینیکا محاسن زیادی را بهمراه می آورد که شما میتوانید از تمام مزایای  استفاده نمایید. یکی از نکاتی را که برای اخذ پاسپورت دوم باید در نظر گرفت سهولت اخذ پاسپورت دومینیکا برای افرادی است که شرایط دریافت اخذ ویزای دومینیکا را دارا می باشند.

مزایای شهروندی از طریق اخذ پاسپورت دومینیکا به روش سرمایه گذاری

پاسپورت دومینیکا را می توان با سرمایه گذاری در خرید ملک یا کمک بلاعوض به صندوق تحول ملی در دومینیکا اخذ کرد. تمامی اعضای خانواده به همراه متقاضی اصلی واجد شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا خواهند بود.

نه تنها مزایای زیادی در داشتن پاسپورت دومینیکا وجود دارد، بلکه چندین دلیل وجود دارد که چرا افراد خارجی شهروندی از طریق برنامه های سرمایه گذاری را انتخاب می کنند.برای مثال، اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به سرمایه گذار اجازه می دهند که برای همسر و فرزندانش را هم به عنوان وابستگان سرمایه گذار پاسپورت دوم اخذ نماید. علاوه بر این، کشور دومینیکا معافیت های مالیاتی قابل توجهی را به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهند، از جمله: مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، مالیات بر هدیه، و مالیات بر ارث.یکی دیگر از مزایای آن ،  این است که که بدون اقامت دائم و انجام شرایط دریافت آن، بلافاصله برای دریافت شهروندی و پاسپورت اقدام کنند. این مسئله بدان معناست که سرمایه گذار و خانواده اش به محض تأیید درخواست سرمایه گذاری، می توانند برای شهروندی درخواست دهند.

یکی از دلایل مهم اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری این است که هیچ نیازی به اقامت برای به دست آوردن پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در این کشور وجود ندارد و متقاضیان حتی یک بار هم لازم نیست از دومینیکا دیدن کنند. وقتی که یک شخص پاسپورت و ملیت دومینیکا را بدست آورد هیچ اجباری برای رفتن به این جزیره به منظور حفظ تابعیت وجود ندارد و امکان تمدید به صورت غیر مشروط برای تمام شهروندان همیشه وجود دارد. با این حال دومینیکا یک کشور فوق العاده است و شهروندان جدید تشویق می شوند تا از این کشور دیدن کنند و برای کار، زندگی و تحصیل در این کشور بسیار مورد استقبال واقع می شوند.

کسب فرصت های شغلی از طریق اخذ پاسپورت دومینیکا

دومینیکا به تازگی تمام شرایط سخت اقتصادی را به دلیل طوفان های گرمسیری و آب و هوای نامطلوب پشت سر گذاشته است، اما مردم همواره برای بازسازی آن تلاش می کنند و دومینیکا قوی تر از گذشته ظاهر شده است.

اقتصاد دومینیکا در گذشته به شدت وابسته به کشاورزی بوده است – صادرات موز، در بخش کشاورزی به صورت چشمگیری انجام می شود. با این حال، در سال های اخیر، دولت تلاش می کند تا از این وابستگی به محصول جلوگیری کند و بیشتر به اکوتوریسم به عنوان یک نیروی محرک اقتصادی توجه کند. علاوه بر گردشگری، دومینیکا نیز در زمینه هایی نظیر آموزش پزشکی، صنعت مالی دریایی و منابع انرژی زمین گرمایی تمرکز فراوان دارد.

تجارت در کشور دومینیکا :

تجارت برای این کشور بسیار مهم می باشد. صادرات و واردات به ترتیب ۸۱ درصد کل تولید ناخالص داخلی دومینیکا را تشکیل می دهند. بخش مالی در حال حاضر توسعه نیافته است، اما دومینیکا در حال پیگیری  این است تا اقتصاد خود را رشد دهد. کشور در حال حاضر مشوق های مالیاتی فراوانی برای کسانی که مایل به انجام کسب و کار هستند، می باشد و  یا در غیر این صورت سرمایه گذاری در اقتصاد خود را در اختیار افراد قرار می دهد.

به عنوان مثال دومینیکا  در حال تلاش برای حرکت از یک اقتصاد متمرکز به کشاورزی به اقتصاد متمرکز بر خدمات است.کسانی که در تلاش برای کارآفرینی هستند، ممکن است به صنایع عمده با چشم انداز مثبت در دومینیکا که شامل کشاورزی، گردشگری، بازسازی تولید و تولید برق از انرژی زمین گرمایی است، نگاه کنند.

و در آخر می توان این گونه نتیجه گرفت که جزایر کارائب مانند دومینیکا هر روزه رو به سوی پیشرفته شدن قدم بر میدارد و با ایجاد فرصت های شغلی در بخش های صنعتی / کشاورزی/ بازرگانی  و دادن مجوز کار به افراد و همچنین ایجاد فرصت های سرمایه گذاری فروان  میل به هدف بهتر شدن در سود و پیشرفته شدن دارد.

دلایل انتخاب پاسپورت دومینیکا

در مورد انتخاب پاسپورت دوم فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند که شامل موارد زیر میشود که اخذ پاسپورت دومینیکا تمام خواسته های شما از یک پاسپورت دوم را بهترین نحو پاسخگو می باشد.

 • کسب (پاسپورت دوم) و اقامت دائم دومینیکا دارای مزایای بسیاری مانند مدت پروسه زمانی بسیار کوتاه 3 ماهه تا زمان اخذ پاسپورت و نداشتن شرایط پیچیده مانند دانستن زبان و سوابق مدیریتی می باشد. خارج از مزیتهای کشور دومینیکا که معمولا افراد را ترقیب به اقدام برای اخذ تابعیت این کشور می‌نماید، مهم‌ترین موضوع برای ایرانیان این است که دومینیکا از معدود کشورهایی هست که برای اعطا تابعیت و پاسپورت دوم (طی پروسه کوتاه مدت) برای ایرانیان تشکیل پرونده می‌دهد. دلیل گرفتن اقامت و تابعیت دومینیکا زندگی و اقامت در این کشور نیست، بلکه بدست آوردن پاسپورت دوم کشوری است که به شما اجازه سفر به بسیاری از کشورها مانند انگلستان و حوزه ی شینگن را بدون نیاز به اخذ ویزا می دهد.
 • برنامه اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور دومینیکا , به متقاضیان این امکان را می‌دهد که بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند در کشور دومینیکا شوند. شما با داشتن پاسپورت دومینیکا (پاسپورت دوم) به عنوان یک شهروند جدید، مجبور به زندگی در دومینیکا نیستید ولی مانند هر شهروند دیگری این حق را دارید که در آنجا زندگی کنید. سرمایه اهدائی به دولت دومینیکا برای توسعه صنایع دریایی, گردشگری, کشاورزی و همچنین در پروژه هایی مانند ساخت مدارس, بیمارستان ها و … به کار برده می شود.
 • گروه آژانسهای هرمس :

 • شرکت هرمس متخصص در برنامه های اخذ گذرنامه دومینیکا از طریق سرمایه گذاری می باشد. سابقه ما در این امر، سرمایه گذاران را راهنمایی می نماید و بهترین و سریعترین روشهای اخذ پاسپورت دومینیکا را به آنها معرفی کند و با داشتن بهترین کارشناسان در زمینه ی اخذ پاسپورت دومینیکا در خدمت شما عزیزان هستیم تا تمامی مراحل را به سرعت سپری نمایید  و پاسپورت دوم را اخذ نمایید.

نکته ی بسیار مهمی که پاسپورت دومینیکا را مجزا از سایر پاسپورت های دوم میکند

دولت دومینیکا مزایای بسیار زیادی را در اختیار دارندگان تابعیت دومینیکا قرار میدهد.شهروندان خارجی دومینیکا از حقوق کامل مانند دیگر شهروندان برخوردارند و همچنین روند درخواست کاملا محرمانه است، و هیچ یک از اطلاعات افشا یا تبادل نمی شود.

اعتبار پاسپورت دومینیکا یکی از نکاتی است که این پاسپورت را بین سایر پاسپورت های دوم برگزیده ساخته است گذرنامه دومینیکا دارای اعتبار ده سال بوده که می توان آن را به صورت مادام العمر تمدید نمود. تابعیت دومینیکا تحت هیچ شرایطی قابل ابطال نیست. که برای کودکان زیر ۱۶ سال، ۵ سال اعتبار دارد. مهلت آن  که در حال تمام شدن است را میتوان با پرداخت مبلغی اندک در هر کدام از کنسولگری ها، سفارت ها، دفتر کمیسیون عالی در سراسر دنیا و یا اداره گذرنامه دومینیکا عوض کرد. در ضمن نیازی به داشتن آدرس دومینیکایی برای تمدید پاسپورت دوم نیست و می توانید از آدرس محل اقامت خود در هرجای دنیا بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

روش‌های دریافت پاسپورت دومینیکا

برای اخذ پاسپورت دومنیکا چند راه وجود دارد که در ادامه به انها اشاره کرده و هریک را به طور کامل توضیح خواهیم داد. پس با هرمس همراه باشید و هر سوالی برایتان پیش امد از متخصصین شرکت هرمس بپرسید تا در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ دهند.

خرید پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک

متقاضیان خرید پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک در صورت تمایل می‌توانند ملک و مستغلاتی را که دولت دومینیکا آن را تأیید نموده، با ارزش حداقل ۲۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری نمایند. این ملک باید برای حداقل ۳ سال توسط متقاضی خرید پاسپورت دومینیکا حفظ شود. در صورتی که ملک برای ۵ سال فروخته نشود، همچنین می‌توان آن را در معرض فروش برای درخواست‌کننده دیگری جهت دریافت پاسپورت قرار داد.

اخذ پاسپورت از طریق اهدای پول

برای اخذ پاسپورت می‌توان از طریق اهدای پول نیز اقدام نمود. بدیهی است که مبلغ پرداخت‌شده غیرقابل برگشت بوده و در اختیار دولت دومینیکا برای توسعه اقتصادی این جزیره قرار خواهد گرفت. بنابراین، تفاوت اصلی اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک و اهدای پول این می‌باشد که در صورت انتخاب گزینه خرید ملک سرمایه متقاضی حفظ شده و در آینده قابل بازگشت خواهد بود.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج

هر فردی که تابعیت دومینیکا را ندارد، در صورت ازدواج با یک تبعه دومینیکا پس از ۶ ماه از زمان ازدواج می‌تواند برای اخذ شهروندی دومینیکا درخواست بدهد. با این حال، برای رسیدن به پاسپورت دومینیکا باید ۳ سال را در این جزیره اقامت داشته باشد. مکان وقوع ازدواج برای اخذ پاسپورت دومینیکا اهمیتی نخواهد داشت. متقاضی اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج باید مدارک معتبر و ترجمه‌شده دال بر ازدواج خود را به اداره مهاجرت این جزیره تحویل داده تا فرآیند بررسی پرونده‌اش آغاز شود.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق تولد

هر فردی که از والدین دومینیکایی در داخل خاک دومینیکا به دنیا آمده باشد به طور خودکار شهروند این کشور به حساب می‌آید. همچنین، بچه‌هایی که از والدین خارجی در خاک این جزیره متولد می‌شوند نیز با ثبت گواهی تولد می‌توانند پاسپورت را دریافت نمایند. به علاوه، فرزندان زیر ۱۸ ساله‌ که از سوی والدینی با تابعیت دومینیکا به فرزندخواندگی پذیرفته شده‌اند، طبق شرایطی می‌توانند پاسپورت دومینیکا را اخذ کنند.

مدارک اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری :

مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش فرآیند اخذ پاسپورت دومینیکا ، جمع‌آوری مدارک لازم از سوی متقاضی می‌باشد. لازم به ذکر است که هرگونه اشتباه و عدم صداقت در این مرحله ممکن است به رد پرونده از سوی اداره مهاجرت دومینیکا می‌انجامد. تمامی مدارک درخواستی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده و وزارت دادگستری و امور خارجه نیز آنها را تأیید نمایند.

مدارک مورد نیاز برای خرید پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری به شرح ذیل می‌باشد:

 • ترجمه رسمی تمامی صفحات شناسنامه متقاضی اصلی و خانواده‌اش
 • کپی رنگی از تمامی صفحات پاسپورت‌ فعلی و پاسپورت‌ قبلی متقاضی اصلی
 • ترجمه رسمی سند ازدواج
 • ترجمه رسمی گواهی عدم سوء‌پیشینه افراد بالای ۱۶ سال پرونده
 • ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی متقاضی اصلی و همسرش
 • ترجمه رسمی کارت ملی متقاضی اصلی و همسرش
 • ترجمه رسمی گواهی پایان خدمت متقاضی اصلی (در صورت مذکر بودن)
 • ترجمه رسمی گواهی تأیید آدرس منزل (قبض تلفن)
 • ۸ عدد عکس پاسپورتی برای تمامی اعضای خانواده
 • ترجمه رسمی مدرک تحصیلی متقاضی اصلی
 • آزمایش HIV (به لاتین) برای تمامی اعضای بالای ۱۲ سال
 • آزمایش خون و اوره (به لاتین) برای تمامی اعضای خانواده
 • در صورت کارمند بودن: ترجمه رسمی گواهی شغلی؛ با ذکر حقوق و دریافتی و سابقه کار ممهور به مهر محل کار متقاضی اصلی
 • در صورت داشتن کسب‌وکار شخصی: ترجمه رسمی روزنامه رسمی (یا جواز کار)، آگهی تأسیس و آگهی تغییرات متقاضی اصلی
 • موجودی و پرینت گردش ۱۲ ماهه حساب یا حساب‌های بانکی متقاضی اصلی به لاتین
 • رزومه کاری متقاضی اصلی به زبان انگلیسی

خرید ملک :

لازم به ذکر است که مدارک خرید ملک (در صورت انتخاب گزینه سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک) و نامه رسمی به وزیر مهاجرت دومینیکا نیز پس از تأیید مدارک فوق‌الذکر به آن کشور ارسال خواهد شد.

هزینه های متقاضی اخذ اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا

هزینه اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا با توجه به تعداد اعضای خانواده متفاوت و تقریبا به شرح جدول زیر (مجموع هزینه سرمایه گذاری و هزینه های دولتی) است:

هزینه های سرمایه گذاری

• یک فرد مجرد: ۱۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا
• یک زوج بدون فرزند: ۱۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا
• یک زوج + ۱ فرزند زیر ۱۸ سال: ۱۷۵،۰۰۰ دلار آمریکا
• به ازای هر فرزند دیگر (بدون توجه به سن) ۵۰ هزار دلار آمریکا به پرونده اضافه می‌شود.

به مبالغ فوق هزینه های تایید فرم متقاضی ، پروسه چک امنیتی ، صدور شناسنامه ، صدور پاسپورت اضافه میگردد.

• هزینه تقاضا به ازاء هر نفر : ۳۰۰۰ دلار
• هزینه بررسی امنیتی: متقاضی ۷۵۰۰ دلار-همسر ۷۵۰۰ دلار-فرزندان ۴۰۰۰ دلار
• هزینه ثبت: ۷۵۰ دلار به ازای هر نفر
• هزینه صدور پاسپورت: ۱۲۰۰ دلار به ازای هر نفر
• هزینه حق الوکاله وکیل رسمی دولت دومینیکا به ازای سرپرست خانواده ۱۵۰۰۰ دلار و هر نفر اضافه ۸۵۰۰ دلار

• هزینه پروسسینگ فی ۱۸۵۰ دلار به ازای هر نفر

• هزینه اپلیکیشن فرم هر نفر ۳۵۰۰ دلار

هزینه تکمیل مدارک و رجیستر هر نفر ۴۰۰۰ دلار

سرمایه اهدایی پس از تایید مدارک به حساب دولت دومینیکا پرداخت می‌گردد.

داشتن شرایط زیر جهت برنامه اقتصادی شهروندی لازم می‌باشد:

• متقاضی اصلی باید بالای ۲۱ سال باشد.
• افراد وابسته و فرزندان متقاضی باید زیر ۲۱ سال و مجرد باشند.
• متقاضی نباید هیچ گونه سابقه ارتکاب جرم داشته باشد.
• متقاضی باید یک سری معاینات پزشکی انجام دهد.

مشاوره خرید پاسپورت دومینیکا :

با توجه به مطالب شرح داده شده فوق، می‌توان به این نتیجه رسید که فرآیند پیچیده و حقوقی اخذ پاسپورت دومینیکا تنها در صورتی به نتیجه می‌رسد که کارشناسان باتجربه آن را بر عهده بگیرند. شرکت هرمس با کارشناسان مجرب خود و همچنین تجربه‌ای چندین‌ساله در امور اقامت و مهاجرت، با قبول پرونده شما مطمئن‌ترین و سریع‌ترین مسیر را برای رسیدن به پاسپورت دومینیکا برای شما خواهد پیمود.

برای کسب اطلاعال بیشتر با آژانس هرمس در تماس باشید یا از طریق سایت هرمس فرم مشاوره رایگان اخد پاسپورت دومینیکا را تکمیل نمایید تا همکاران ما در شرکت هرمس با شما تماس بگیرند.

همپنین برای اطلاع از آخرین خبرهای گردشگری و تورهای مسافرتی و شرایط اخذ ویزا صفحه اینستاگرام هرمس را دنبال کنید.

+3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.