پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت :

پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت برای ویزای کشورهایی مانند کانادا ، آمریکا و انگلیس از ترکیه ، ارمنستان ، امارات ، عمان ، آذربایجان و دیگر کشورهای همسایه ایران صورت میگیرد.با خواندن این مطلب با خدمات پیکاپ ویزا یا پاسپورت بیشتر آشنا میشوید.

پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت چیست ؟

در واقع مفهوم پیکاپ پاسپورت با پیکاپ ویزا تفاوتی ندارد. این دو اصطلاح به جای هم استفاده می شوند. برای دریافت ویزا ، پاسپورت وارد سفارت می شود و سپس ویزا ضمیمه پاسپورت می شود. بنابراین در فرایند پیکاپ، هم پاسپورت و هم ویزای شما پیکاپ می شود.

فرایند ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن پاسپورت دارای ویزا به شخص را پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت (pick up visa) می‌گویند. پیکاپ در زبان انگلیسی به معنی برداشتن چیزی از مکان خود است. واژه پیکاپ ویزا نیز به معنی برداشتن ویزا از سفارت کشور ثالث و تحویل به متقاضی در کشور مبدا است. واژه پیکاپ ویزا و یا پیکاپ پاسپورت در معنی کاملا مشابه هستند و می توانند به صورت جایگزین یکدیگر به کار روند.

توجه داشته باشید که این فرآیند یک پروسه واقعا حساس، چه از نظر رعایت کوچک ترین جزییات و سرعت عمل در اجرا، و چه از نظر امنیت و محافظت از پاسپورت فرد متقاضی است. گروه آژانسهای هرمس با همکاری ویژه خود با وکلا و کارگزاران مجرب و متعهد، با سالها سابقه تا به امروز هیچ مورد مفقود شدن یا تاخیر در ارائه مدارک و کندی در پروسه تحویل پاسپورت را در کارنامه خود نداشته است.

برای چه کشورهایی می‌توان پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت گرفت؟

در حال حاضر کشورهای مختلفی وجود دارند که به دلایل گوناگون دارای سفارت‌خانه یا کنسولگری فعال در کشورمان نیستند. اما از بین تمامی کشورهای مذکور آمریکا، کانادا و انگلیس مهم‌ترین کشورهایی هستند که در ایران سفارت‌خانه ندارند. بنابراین برای گرفتن ویزای چنین کشورهایی لازم است که به سفارت‌خانه یا کنسولگری آن‌ها در سایر کشورها مراجعه نمایید. با توجه به بالا بودن تعداد متقاضیان ایرانی برای ورود به این کشورها خدمات پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت آن‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و مشتریان زیادی دارد.

پیکاپ ویزای کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که هر ساله تعداد بسیار زیادی ایرانی برای ویزای آن درخواست ارائه می‌دهند. با توجه به عدم فعالیت سفارت کانادا در کشورمان شهروندان ایرانی ناچار هستند تا برای انجام امور مربوط به اخذ ویزای کانادا به دو کشور ترکیه و امارات سفر کنند. در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کانادا، سفارت‌های این کشور در ترکیه و امارات را پوشش می‌دهد و شامل خدمات پیکاپ ویزای کانادا از استانبول ، پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا ، پیکاپ ویزای کانادا از دبی و پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی می‌شود.

پیکاپ ویزای آمریکا

سفارت آمریکا نیز سال‌های طولانی است که تعطیل بوده و هیچ فعالیتی در داخل کشورمان ندارد. به دلیل دایر نبودن سفارت آمریکا در تهران، متقاضیان ویزای ایالات متحده می‌بایست برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به یکی از سفارت‌های این کشور در اطراف ایران مراجعه کنند. سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند.

پیکاپ ویزای انگلیس

به دلیل عدم فعالیت سفارت انگلیس در تهران و فقط وجود یک دفتر محدود انگشت نگاری انگلیس در تهران و معمولا پر بودن رمانهای انگشت نگاری آن برای متقاضیان، بسیاری از هموطنان ما مجبور می‌شوند برای انگشت نگاری  و مصاحبه ویزای انگلیس، به یکی از کشورهای اطراف ایران سفر کنند و به همین علت پس از ویزا شدن درخواست آنها، برای الصاق ویزای انگلیس مجبور خواهند شد بار دیگر به کشور ثالث سفر نمایند. خدمات پیکاپ ویزای انگلیس باعث تسریع امور و کاهش هزینه متقاضیان می‌شود.

مزایای پیکاپ ویزا کانادا :

چه دلایلی سبب می شوند تا متقاضی دریافت ویزای کانادا شخصا برای دریافت پاسپورت خود به سفارت نرود و از یک کارگزار برای این کار کمک بگیرد؟

دو دلیل عمده برای کمک گرفتن از یک کارگزار یا استفاده از پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت وجود دارد.

 • صرفه جویی در هزینه ها: سفر به یک کشور خارجی و اقامت در آن کشور به خصوص با قیمت بالای ارز که این روز ها شاهد آن هستیم، بسیار هزینه بر خواهد بود. این در حالی است که می توان از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کرد و هزینه ها را بسیار کاهش داد.
 • صرفه جویی در زمان: اینکه بخواهید چند روز از کار و فعالیت های خود دور باشید و به یک کشور دیگر سفر کنید، می تواند تاثیر منفی در روند درآمدزایی و شغل شما داشته باشد. با پرداخت هزینه پیکاپ ویزا کانادا می توانید علاوه بر کاهش هزینه ها، در زمان خود هم صرفه جویی کنید.

پیکاپ ویزا کانادا یا پیکاپ پاسپورت از ترکیه :

به دلیل عدم وجود سفارت کانادا ( VAC ) در ایران، امور مربوط به اخذ ویزای کانادا باید در کشور ثالث انجام شود. ترکیه یکی از کشور هایی است که می توان برای اخذ ویزای کانادا از آن اقدام کرد. استانبول و آنکارا دو شهر ترکیه هستند که سفارتخانه کانادا در آنها فعالیت دارد. با وجود مسافت طولانی که میان ایران و ترکیه وجود دارد، خدمات پیکاپ ویزای از استانبول و ترکیه می تواند برای متقاضیان دریافت ویزای کانادا بسیار مفید باشد.

 • پیکاپ ویزا کانادا از استانبول :

استانبول یکی از شهر های ترکیه است که سفارت کانادا در آن فعالیت دارد. به طور معمول هر روز حداقل یک پرواز رفت و برگشت از استانبول به تهران وجود دارد. این رفت و آمد ها برای شما هزینه بر و البته زمان بر خواهد بود.

حال که شما یک بار برای مصاحبه و اگشت نگاری به سفارت مراجعه کرده اید، می توانید برای دریافت ویزا از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید. با مقایسه ی قیمت پیکاپ ویزای کانادا با هزینه های پرواز به استانبول، متوجه خواهید شد که هزینه خدمات پیکاپ ویزا از استانبول بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود؛ ضمن اینکه شما لازم نیست از زمان و انرژی خود مایع بگذارید.

 • پیکاپ ویزا کانادا در آنکارا :

آنکارا یکی دیگر از شهر های ترکیه است که سفارتخانه کانادا در آن فعالیت دارد. شما می توانید جهت دریافت ویزای کانادا از این شهر اقدام کنید. معمولا بین پرواز رفت ایران به آنکارا و پرواز برگشت آن یک وقفه ی زمانی دو الی سه روزه وجود دارد. بنابراین اگر بخواهید از طریق سفارتخانه ی آنکارا در ترکیه اقدام کنید؛ به ازای هر بار رفت و برگشت به این شهر، باید حداقل چند روز در آن اقامت داشته باشید که حتما هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت و زمان زیادی را از شما خواهد گرفت.

حال تصور کنید که شما یک بار برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت کانادا در آنکارا مراجعه کرده باشید. اگر بخواهید مجددا برای ثبت ویزا در پاسپورت به آنکارا سفر کنید، باید چند روز در این شهر اقامت داشته باشید.این اقامت هزینه ی زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. بنابراین می توانید در چنین شرایطی از خدمات پیکاپ ویزای در آنکارا استفاده کنید و در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

آژانس هرمس  خدمات پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا را به متقاضیان دریافت ویزای کانادا ارائه می هد. از این رو با صرف کمترین هزینه و زمان، افراد می توانند ویزا و پاسپورت خود را تحویل بگیرند.

دیگر پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت های شرکت هرمس :

پیکاپ ویزای کانادا از امارات

در صورتی که برای اخذ ویزای کانادا از طریق سفارت این کشور در امارات اقدام کرده باشید باز هم می‌توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت هرمس بهره‌مند شوید. پیکاپ ویزای کانادا از امارات و از طریق شهرهای دبی و ابوظبی به طور روزانه انجام شده و حدودا دو هفته طول خواهد کشید تا پاسپورت مهرخورده به شخص متقاضی ویزا تحویل داده شود.

پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه

گروه آژانسهای هرمس جهت پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه روزهای یکشنبه و پنج‌شنبه هر هفته اقدام به ارسال پاسپورت متقاضیان به سفارت آمریکا در آنکارا می‌کند. پس از اتمام یافتن اقدامات اداری مربوطه پاسپورت مهر خورده شخص متقاضی با اولین پرواز به تهران بازگردانده خواهد شد. این فرآنید به طور معمول دو الی سه هفته به طول می‌انجامد.

پیکاپ ویزای آمریکا از امارات

در فرآیند پیکاپ ویزای آمریکا از امارات شرکت هرمس هر روز پاسپورت افراد متقاضی را به سفارت آمریکا در شهر دوبی ارسال می‌کند. پس از انجام و تکمیل امور اداری، پاسپورت شخص متقاضی به تهران ارسال شده و تحویل وی خواهد شد. این فرآیند نیز حدودا دو هفته طول خواهد کشید.

پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان

گروه آژانسهای هرمس خدمات مربوط به پیکاپ ویزای آمریکا را از طریق کشور ارمنستان نیز انجام می‌دهد. بعد از ارسال پاسپورت شما به ارمنستان با پروازهای هفتگی به طور معمول 15 روز زمان خواهد برد تا امور اداری مربوطه انجام شده و پاسپورت به شما بازگردانده شود.

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه توسط آژانس هرمس به دو شیوه یک‌طرفه و دوطرفه انجام می‌شود. برای انجام این کار پاسپورت افراد متقاضی دو روز در هفته به سفارت انگلیس در ترکیه ارسال شده و بعد از انجام امور اداری و بازگشت به تهران به شخص متقاضی تحویل داده خواهد شد.

پیکاپ ویزای انگلیس از امارات

اگر برای گرفتن ویزای انگلیس از طریق سفارت‌خانه این کشور در شهر دبی اقدام کرده باشید می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای هرمس بهره‌مند شوید. ارسال پاسپورت متقاضیان به دبی هر روزه از طریق پست انجام شده و فرآیند آن به طور معمول دو هفته زمان می‌برد.

با توجه به هزینه‌هایی که برای پرواز به کشورهای همسایه از جمله ترکیه، امارات و ارمنستان و اقامت در این کشورها به منظور تحویل دادن و گرفتن پاسپورت وجود دارد اکثر متقاضیان از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده می‌کنند. خدمات پیکاپ کاملا مقرون‌به‌صرفه بوده و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه افراد خواهد شد. گروه آژانسهای هرمس با برخورداری از کارشناسان باتجربه در زمینه پیکاپ بهترین و سریع‌ترین خدمات را در این زمینه ارائه می‌کند.

مراحل پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت کانادا :

پس از اینکه برای اخذ ویزا اقدام کردید، باید به همراه پاسپورت و نامه یا ایمیلی که سفارت به منظور موافقت با درخواست شما برایتان ارسال کرده است گروه آژانسهای هرمس مراجعه کنید. کارشناسان شرکت هرمس در این مرحله به بررسی دقیق مدارک شما می پردازند و یک فرم وکالت پیکاپ ویزا  کانادا را از شما دریافت می کنند.

پس از طی شدن این مراحل، آژانس دیگر با شما کاری نخواهد داشت و نسبت به ارسال مدارک شما به سفارت و دریافت پاسپورت شما به همراه ویزا، اقدام می کند. دریافت ویزای شما معمولا بین دو تا چهار هفته به طول خواهد انجامید. برای پیگیری پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت کانادا می توانید با آژانس تماس بگیرید و از روند دریافت آن مطلع شوید.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت کانادا :

ویزای غیر مهاجرتی

 • اصل پاسپورت امضا شده
 • کپی پیوست ایمیل سفارت
 • فرم وکالت نامه ویزا کانادا

ویزای مهاجرتی

 • کپی پیوست ایمیل سفارت
 • اصل پاسپورت امضا شده
 • دو قطعه عکس 7*5 رنگی پشت زمینه سفید
 • تکمیل صفحه آخر ایمیل سفارت

البته به هیچ عنوان نگران مدارک مورد نیاز برای استفاده از خدمات پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت کانادا نباشید. مشاوران ما در آژانس هرمس به طور کامل شما را در جریان این مدارک قرار خواهند داد.

نحوه اقدام پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت و کسب اطلاعات بیشتر از آژانس هرمس :

شما میتوانید جهت اقدام برای پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت خود برای هرکدام از کشورهای فوق یا برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با کارشناسان ما در شرکت هرمس در تماس باشید و همچنین جهت آگاهی از آخرین اخبار مربوط به خدمات ویزا و مهاجرت صفحه اینستاگرام هرمس را دنبال کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.