• پیش شماره تلفن: (+۹۰) ۲۳۲
  • منطقه زمانی: GMT+03:00

ازمیر:

تاریخچه:

اِزمیر (به ترکی استانبولی : izmir ) یکی از شهرهای ترکیه است. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز است .شهری تجاری، صنعتی و بندری. جمعیت آن طبق آخرین سرشماری در سال ۲۰۰۸ میلادی ۳٫۷۳۹٫۳۵۳ نفر می‌باشد. شهرازمیر در ساحل دریای اژه قرار دارد. همه ساله این شهر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است.

دانشگاه‌های معتبری در این شهر وجود دارد که از جمله بارزترین آنها می‌توان به دانشگاه اژه و دانشگاه دوکوز ایلول اشاره نمود که رشته‌های فنی و مهندسی در آن تدریس می‌شود. ازمیر یکی از جاذبه‌های توریستی ترکیه نیز به حساب می‌آید. سراسر جنوب شهرازمیر دارای سواحل زیبای ماسه‌ای است ,آثار تاریخی متعدد از دوره‌های پیشین همانند شهر تاریخی افس یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای باستانی در دنیااست , آبهای معدنی در سواحل چشمه، شهر باستانی ترووا و … همه ساله شمار زیادی توریست علاقه‌مند به دریا و آثار تاریخی را به خود جلب می‌نماید. کلمه ازمیر در گویش قدیمی لین Smurne  و زبان آتنی قدیم Smyrna نوشته می‌شد. اکنون نیز یونانیها این شهر را بنام Simirni می‌شناسند.

توریسم:

شهرازمیر یکی از مراکز مهم تجاری و توریستی ترکیه است. به ترکیه ی کوچک معروف است. شهرازمیر مجموعه ای کامل از تمام زیبایی های کشور ترکیه را دارد. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه می باشد که در کنار دریای بسیار زیبا و دل نواز ” اژه ” قرار گرفته است. به دلیل سواحل ماسه ای متعدد در جنوب این شهر و شناخته شدن به عنوان شهری بندری، تجاری بازرگانی و علمی، یکی از مهم ترین مناطق گردشگری و منبع درآمد کشور ترکیه است.

شهرازمیر دارای تابستان هایی بسیار گرم است اما شب ها نسیم ملایم و خنکی می وزد. زمستان های شهرازمیر، پر از باد و بارندگی است اما کمتر بارش برف را در این شهر شاهد هستیم.شهرازمیر مناطق دیدنی بسیار زیاد و زیبایی دارد که از جمله آن ها میدان کناک ازمیر، آسانسور ازمیر و قلعه کادفه کاله ازمیر می باشد.

جاذبه های گردشگری شهرازمیر موجب شده است تا تور ازمیر یکی از پرطرفدارترین تورهای ترکیه باشد و گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این منطقه سفر کنند.با هرمس همراه شوید تا درمورد ازمیر بیشتربدانید.