• جمعیت: ۵٬۸۹۱ نفر

همه چیز درباره هرمز :

 هرمز جزیره ای هزار رنگ در استان هرمزگان است .

هرمز جزیره بیضی شکل و گنبدی نمکی را جزیره کوچک خلیج فارس یا نگین خلیج فارس می نامند،شاید خاک سرخ و تپه های خوراکی این جزیره شگفت انگیز از دلیل حجم بالای سفر به این جزیره کوچک اما عجیب باشد . این جزیره در فاصله 8 کیلومتری از بندر عباس و به مسافت 43 کیلومتر مربع می باشد. با هرمس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره این جزیره بسیار زیبا و بکر بدست آورید.برای سفر به هرمز که بسیار زیبا و تاریخی و رنگارنگ است با تور هرمز هرمس همراه شوید که بهترین گزینه برای سفر به هرمز می باشد.مجموعه ایرانگردی و جهانگردی هرمس برگزار کننده بهترین و کاملترین خدمات و گشت ها بهمراه بهترین قیمت برای تورجزیره هرمز می باشد.

جزیره هرمز

برای دیدن قیمت هاوپکیج های تورهرمز اینجاکلیک کنید

با رسیدن به نزدیکی هرمز سکوتی اسرارآمیز به شما نوید مکانی پر از راز و شگفتی و آرامش را میدهد.

تاریخچه و گذشته هرمز 

هرمز نام شهری تجاری در کنار رودخانه میناب بود و تا قرن 14 میلادی لارون نام داشت. بعد از حمله مغول ها امیر هرمزبا مردمش به لارون نقل مکان کرد،هرمز جدید به مرکز بازرگانی محلی تبدیل شد،در این دوران رونق بازرگانی ،  هرمز به تصرف پرتغالی ها درآمد که در قرن 17 میلادی شاه عباس صفوی توانست پرتغالی ها را از آن جا بیرون کند.

جزیره هرمز

برای دیدن قیمت هاوپکیج های تورهرمز اینجاکلیک کنید

در این جزیره به دلیل وجود کانی‌ها و سنگ‌های زيبا، لقب موزه زمین‌شناسی و بهشت زمین‌شناسان را به اين جزيره بخشیده است.

 

جزیره هرمز

برای دیدن قیمت هاوپکیج های تورهرمز اینجاکلیک کنید

موقعیت جغرافیای هرمز

جزیره ای بیضی شکل و گنبدی نمکی که باتوجه به مجاورتش با تنگه هرمز آن را با عنوان کلید خلیج فارس نیز می شناسند واین موقعیت استراتژیک موجب شده است از نظر بازرگانی هرمز از اهمیت خاص و ویژه ای پیدا کند.این جزیره در فاصله 8 کیلومتری با بندرعباس واقع شده است.سطح هرمز از طبقات رسوبی آتشقشانی تشکیل شده است و تپه های نمکی قسمت اعظمی از جزیره  را دربرگرفته اند.

این جزیره آب شیرین ندارد و آب آن از بندرعباس تامین می شود.

بلندترین نقطه با بیش از سطح دریا در مرکز جزیره قرار دارد،کل مساحت مسکونی جزیره 5 کیلومتر می باشد.

اقامتگاه :

در جزیره اقامتگاه و هتل زیادی نداریم بیشتر به صورت تور یک روزه از جزیره قشم به هرمز سفر میکنند و بازدید می کنند،اما برای اقامت در این جزیره می توان از اقامتگاه بوم گردی رنگین کمان و هتل هرموز هرمز استفاده کرد که با اقامت در آن می توان از این جزیره بسیار زیبا لذت ببرید وخاطرات خوشی برای خود به جا بگذارید.

پیشنهاد هرمس به شما :

برای سفر به هرمز بهترین راه تور هرمز می باشد ما در شرکت جهانگردی و ایرانگردی هرمس در تلاش هستیم که بهترین تور با بهترین خدمات در بهترین هتل ها و اقامتگاه ها به شما مسافرین عزیز تقدیم کنیم.

تور هرمز یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین تورهای کوتاه مدت شما خواهد بود .تور هرمز در همه فصول قابل اجرا است .تور هرمز از پرطرفدارترین سفرهای داخلی می باشد.