آشنایی با جزیره :

جزیره هنگام ، بسیار دنج و زیبا و دوست داشتنی است که در دو کیلومتری جنوب شرقی قشم واقع شده است. اقامت در هنگام هم به نوبه خودش یکی از جذابیت های این جزیره محسوب می شود و البته کمتر کسی هست که بتواند قید ساحل نقره ای جزیره را بزند. با هرمس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره جزیره بسیار زیبا و بکر هنگام بدست آورید.برای سفر به جزیره بسیار زیبا و تاریخی و رنگارنگ با تور قشم و تورهنگام هرمس همراه شوید که یهترین گزینه برای سفر به جزیره قشم و جزیره هنگام می باشد.مجموعه ایرانگردی و جهانگردی هرمس برگزار کننده بهترین و کاملترین خدمات و گشت ها بهمراه بهترین قیمت برای تور جزیره قشم و تورجزیره هنگام می باشد.

 

پیشینه هنگام :

این جزیره سه روستا را در خود جای داده که عبارتند از: هنگام قدیم یا کهنه، هنگام نو یا جدید (ماشی) و غیل. کوه ناکس با 106 متر ارتفاع بلندترین نقطه محسوب می شود. طولانی‌ترین قطر جزیره نیز به طول 9 کیلومتر از روستای هنگام کهنه تا روستای هنگام جدید است و کوتاه ترین قطر نیز 5 کیلومتر طول دارد.

در این جزیره خبری از هیاهو نیست، خیابانی وجود ندارد و ماشینی تردد نمی کند. مردم مهربان، ساده و آرامند و رسم مهمان نوازی را به بهترین شکل به جای می آورند. همه چیز در اینجا آماده است تا آرامش را تجربه و به یاد ماندنی ترین خاطرات تان را خلق کنید.

بهترین زمان برای سفر به هنگام اواسط پاییز تا اواسط اردیبهشت است چرا که در این زمان شرایط هوایی تعادل نسبتا خوبی دارد و اگر دوست داشته باشید که دلفین های این منطقه را ببینید بهتر است که برنامه سفرتان را برای ماه های آذر و دی برنامه ریزی کنید.

جاذبه های تاریخی و گردشگری :

  • دلفین‌ها
  • آهوها (جبیر)
  • لاک‌پشت پوزه عقابی
  • خاردم مصری (آفتاب‌پرست)
  • ساحل درخشان
  • سواحل ناب (ساحل نقره‌ای)
  • کشتی به گل نشسته پرتغالی‌ها
  • غرفه‌های سنتی (از جمله رستوران غذاهای محلی و دریایی+صدف‌های دریایی و …)

سوغات جزیره :

از جمله سوغاتی هایی که می توانید با سفر به این جزیره آن ها را خریداری نمایید زیورآلاتی که با صدف ها درست شده اند، موجودات تاکسیدرمی شده دریایی، ادویه جات و روغن محلی به ویژه روغن کوسه و … را در بازار هنگام پیدا خواهید کرد.

پیشنهاد هرمس به شما :

برای سفر به جزیره قشم و هنگام بهترین راه تور قشم و یا تور هنگام می باشد ما در شرکت جهانگردی و ایرانگردی هرمس در تلاش هستیم که بهترین تور با بهترین خدمات در بهترین هتل ها و اقامتگاه ها به شما مسافرین عزیز تقدیم کنیم. تور جزیره قشم و تورجزیره هنگام یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین تورهای کوتاه مدت شما خواهد بود .تور قشم  و تورهنگام در همه فصول قابل اجرا است .تور جزیره قشم و تورجزیره هنگام از پرطرفدارترین سفرهای داخلی می باشد.