• جمعیت: ۲۰۳٬۲۹۳ نفر
  • پیش شماره تلفن: 054+

معرفی چابهار بندر چابهار :

شهر چابهار یا همان بندر چابهار یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران است.چابهار به دلیل جاذبه های زیاد و طبیعی و فرهنگی یکی از مقاصد مهم گردشگری می باشد که سفر به این شهر شمارا بادنیایی متفاوت از فرهنگ و طبیعت روبه رو می کند،چابهار یا همان شهر همشه بهار در ساحل دریای عمان و اقیانوس هند دارای موقعیت بسیار ویژه بارزگانی است.

بندر چابهار از بنادر مهم کشور است که قابلیت پهلوگیری کشتی ها و اقیانوس پیما ها را دارد. نزدیکترین مسیر دسترسی به کشورهای افغانستان ،ترکمنستان،ازبکستان،تاجیکستان به آب های آزاد است که این امر اهمیت آن را برای کشور ایران دو چندان می کند اما در کنار اهمیت تجاری و بازرگانی چابهار ، دیدنی های بکر و چشم نواز این منطقه از جنوب کشور که تقریبا در هیچ کجای ایران آن را یافت نخواهید کرد این شهر را منطقه منحصر به فردی در گردشگری کشور تبدیل کرده است که متاسفانه علی رغم دانستن ظرفیت های فوق العاده گردشگری رسیدگی لازم در معرفی و ایجاد تاسیسات گردشگری در آن نشده و بیشتر نام منطقه آزاد تجاری چابهار به گوش رسیده است .

برای انتخاب مناسب یک تور چابهار در این مقاله همراه هرمس  شوید.

معرفی چابهار

برای دیدن پکیج ها و قیمت تور چابهار اینجا کلیک کنید

تاریخچه چابهار بندر چابهار :

برای رفتن به تور چابهار بدنیست کمی از تاریخچه این بندر زیبا را آگاه شوید. هر چند اطلاعات دقیقی از تاریخچه آن در دسترس نیست . در دولت قاجار بلوچستان جزئی از خاک ایران شد و ابراهیم خان توانست خاک ایران را  تا چابهار و گواتر گسترش دهد ، سرانجام در سال 1289 هجری قمری حکمران بمپور با کمک دولت مرکزی ایران توانست چابهار را به تصرف در آورد و تاکنون چابهار جزئی از خاک ایران است . در سال 1352 هجری شمسی طرح راه اندازی بندر چابهار مطرح و آغاز شد. همواره بخشی از فعالیت های دریانوردی رایج در جنوب ایران از زمان حضور پرتغالیها در قرن 16 تا ظهور انگلیسی ها به عنوان قدرت خلیج فارس ، در بنادر جنوبی استان سیستان و بلوچستان متمرکز بوده است.

بندر شهید کلانتری و بندر شهید بهشتی دو بندر مهم چابهار می باشد ، که در سال های 1361 و 1362 احداث و تکمیل شدند.

تاریخچه چابهار

برای دیدن پکیج ها و قیمت تور چابهار اینجا کلیک کنید

 

موقعیت جغرافیایی و استراتژیک چابهار بندر چابهار :

چابهار در منتهی الیه جنوب شرقی ایران واقع شده است. در 60 درجه و 37 دقیقه طول شرقی و 25 درجه و 17 دقیق عرض شمالی ، چابهار از شمال به ایرانشهر و از جنوب به دریای عمان محدود می گردد.

مساحت شهر چابهار9739 کیلومتر مربع و جمعیت آن 291910 نفری می باشد ، متوسط دما در شهرچابهار 23 تا 24 درجه سانتیگراد و میانگین دمای آن 34 درجه است .

وجود آبهای عمیق در بندر چابهار شرایط مناسبی برای پهلوگیری کشتی های بزرگ در این منطقه فراهم آورده است . چابهار مهمترین بندر تجاری خارج از هلیج قارس از لحاظ استراتژیک اقتصادی و بازرگانی چابهار هرساله تجار بزرگ از تور چابهار برای قرارها و تبادلات بزرگ اقتصادی استفاده می کنند. تاسیس هتل های 4 و 5 ستاره در چابهار در موقعیت مناسب در نزدیکی بنادر مانند هتل لیپار ، هتل فردوس ، هتل لاله با امکانات مناسب ، امکان برنامه ریزی تور چابهار برای تجار و افرادی که تمایل به تبادلات اقتصادی و بازرگانی در این منطقه را دارد فراهم آورده است.

شما می توانید با کارشناسان فروش هرمس جهت تور چابهار ویژه تجار وبازرگانان در تماس باشید.

موقعیت بندر چابهار

برای دیدن پکیج ها و قیمت تور چابهار اینجا کلیک کنید