ماله مالدیو:

در این مقاله به معرفی بیشتر شهر ماله مالدیو میپردازیم.

معرفی شهر ماله مالدیو :

ماله پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری مالدیو است.

شهر ماله پایتخت و همچنین بزرگ‌ترین شهر کشور مالدیو می باشد و در جزیره ماله قرار دارد . این شهر همچنین بزرگترین مرکز تجاری کشور مالدیو به حساب می آید که با کشور سریلانکا مرز مشترک آبی دارد و علاوه بر آن فرودگاه مجهز و مدرنی دارد.

فرودگاه بین‌المللی ماله در جزیره‌ی کوچکی به نام هول‌هوله در شمال شرقی ماله ساخته شده و فرودگاه مجهزی است و بیرون سالن ترمینال رستوران، کافه، سرویس‌های بهداشتی و دوش مجانی هم دارد. نام ماله از کلمه ماهالای گرفته شده که در زبان سانسکریت معنی خانه بزرگ می دهد و به طور کلی در این زبان برای قصر پادشاه به کار میرود.با هرمس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره جزیره بسیار زیبا و بکر و دوست تداشتنی که مناسب عشاق است بدست آورید.برای سفر به مالدیو با تور مالدیو همراه باشید که بهترین گزینه برای سفر مالدیو می باشد.مجموعه ایرانگردی و جهانگردی هرمس برگزار کننده بهترین و کاملترین خدمات و گشت ها بهمراه بهترین قیمت برای تور جزیره مالدیو می باشد.

این شهر مرکز همه فعالیتهای تجاری در کشور میباشد. شهر ماله از چهار بخش مختلف هنویرو، گالولهو، مافانو و ماچانگولی تشکیل شده است. واحد پول مالدیو، روفیاست که تقریباً یک دهم دلار ارزش دارد. شهر ماله آن‌ قدری کوچک هست که بتوان پیاده مسیرهایش را طی کرد. مساحت این شهر در حدود ۲۹۸ کیلومتر مربع می باشد و تقریبا ۳۰۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد. به این دلیل که مهاجرین و گردشکران زیادی به شهر ماله می روند، تنوع غذایی در این شهر بسیار بالاست. رستوران‌هایی با ملیت‌های مختلف، غذاهای متفاوت می‌پزند که امتحان ‌کردن همه‌شان زمان زیادی می طلبد.

جمعیت:

مطابق بر سرشماری سال ۲۰۰۴ این شهر ۸۱٬۶۴۷ نفر جمعیت دارد.

اقتصاد:

شهر ماله بزرگ‌ترین مرکز تجاری کشور مالدیو به شمار می‌رود که دارای مرز آبی با کشور سریلانکا است و فرودگاه مجهز و مدرنی دارد.

ورود به مالدیو عمدتا از طریق فرودگاه بین‌المللی ماله صورت می‌گیرد و جابجایی در خود ماله (مرکز مالدیو) نیز از سه طریق : قایق ، تاکسی هوایی و قایق‌های بادبانی خصوصی انجام می‌پذیرد.با اژانس مسافرتی هرمس همراه شوید تا با شهر زیبای ماله بیشتر اشنا شوید.

پیشنهاد هرمس به شما :

برای سفر به جزیره مالدیو بهترین راه تور مالدیو می باشد ما در شرکت جهانگردی و ایرانگردی هرمس در تلاش هستیم که بهترین تور با بهترین خدمات در بهترین هتل ها را به شما مسافرین عزیز تقدیم کنیم. تور مالدیو یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین تورهای شما خواهد بود . تور مالدیو در همه فصول قابل اجرا است . تور مالدیو از پرطرفدارترین سفرهای خارجی بخصوص زوج های جوان می باشد.

همچنین برای اطلاع از جدیدترین پکیج تورهای مالدیو صفحه اینستاگرام هرمس را دنبال کنید.