آشنایی با کویر مصر: 

کویر مصر یکی از زیباترین جلوه‌های طبیعت ایران است و یکی از محبوب‌ترین مقاصد اهالی طبیعت گردی و کویرنوردی محسوب می‌شود.برای آشنایی بیشتر با کویرمصر همراه هرمس باشید.بهترین راه برای آشنایی بیشتر با کویرمصر ، تور کویر مصر می باشد.تورکویرمصریکی از زیباترین و مهیج ترین خاطرات شما می باشد.

پیشینه کویر :

حدود ۱۰۰ سال پیش بنیان‌گذار روستای مصر فردی به نام یوسف بود که به شبانی و چراندن گوسفندان می‌پرداخت. عمر این روستا شاید بیشتر از یک قرن نباشد؛ اما همه آن را به نام مزرعه یوسف می‌شناختند. چند سال بعد از بهره‌برداری از این چاه، دوباره سفره‌های زیرزمینی آب پایین‌تر رفت تا اینکه یوسف چاه عمیق‌تری را در کویر حفر کرد؛ به همین دلیل اهالی روستاهای هم‌جوار، این روستا را «چاه دراز» نامیدند.از آنجایی که یوسف این نام را دوست نداشت، از اهالی خواست چون نام وی یوسف و داستان یوسف پیامبر نیز در سرزمین مصر اتفاق افتاده بود، از آن به بعد نام این روستا را مصر بنامند. اهالی روستا نیز که برای یوسف احترام زیادی قائل بودند، طبق گفته او عمل کردند.

کویر مصر در نزدیکی روستایی به همین نام در ۵۵ کیلومتری خور، در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان واقع شده است. خانه‌های روستا در اوج سادگی و درست مانند خانه‌های سایر نقاط کویری ایران ساخته شده‌اند؛ دیوارهای گاه‌گلی، سقف‌های گنبدی و درهای چوبی که هرکدام هماهنگی خاصی با طبیعت کویر دارند. در کنار هر خانه، طویله کوچکی قرار دارد که اهالی در آن‌ها بوقلمون و بز و گاهی شتر نگه‌داری می‌کنند.

بهترین زمان سفر به کویر

کویر مصر آب‌وهوایی گرم و خشک دارد و از همین رو در فصول گرم سال، هوای بسیار گرمی بر منطقه حاکم شده و با فرارسیدن فصول سرد، وضعیت آب‌وهوا معتدل می‌شود. به‌طور کلی، در طول روز به‌خاطر تابش نور خورشید، هوا گرم است و با تاریک‌شدن هوا، دما کاهش می‌یابد و هوا رو به سردی می‌رود.

با این اوصاف، بهترین زمان سفر به کویر را می‌توان از آبان ماه تا اواسط اردیبهشت دانست؛ هرچند تماشای زیبایی‌ها و طبیعت بکر و آسمان پرستاره کویر مصر باعث شده است که در تمام ایام سال پذیرای طبیعت‌گردها باشد.تور کویر مصر می تواند یکی از زیباترین و خاطره انگیزترین مسافرت های شما باشد.شرکت جهانگردی و ایرانگردی هرمس در تلاش است تا بهترین اقامت در هتل و یا اقامتگاه بهمراه بهترین قیمت و با بهترین خدمات در تورهای خود برای مسافرین خود فراهم آورد.یکی از تورهای ایرانگردی ما تور کویر مصر می باشد که سعی داریم در این تور با بهترین خدمات و امکانات سفر رضایت بخشی به دل یکی از زیباترین کویرهای ایران برای شما فراهم آوریم.

تفریح‌های کویرمصر

  • شترسواری
  • موتورهای چهار چرخ
  • اجاره خودروهای آفرود
  • سند بوردینگ (شن سواری)
  • عکاسی از طبیعت کویر

برای آشنایی بیشتر و اطلاعات کامل تر می توانید به مقاله کویر مصر مراجعه کنید واطلاعات کامل تری کسب نمایید.

پیشنهاد ما به شما :

برای سفر به کویرمصر بهترین راه تور کویر مصر می باشد ما در شرکت جهانگردی و ایرانگردی هرمس در تلاش هستیم که بهترین تور با بهترین خدمات در بهترین هتل ها و اقامتگاه ها به شما مسافرین عزیز تقدیم کنیم. تور کویرمصر یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین تورهای کوتاه مدت شما خواهد بود .تور کویرمصر بیشتر در فصل پاییز و زمستان و بهار اجرا می شود.تور کویرمصر از پرطرفدارترین سفرهای داخلی می باشد.