مالدیو:

در این مقاله به معرفی کشور مالدیو  و جزیره مالدیو و راهنمایی در مورد خرید تور مالدیو میپردازیم.

معرفی:

کشور مالدیو (به انگلیسی: Maldives) با نام رسمی جمهوری مالدیو کشوری است جزیره‌ای در قلب اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند. پایتخت کشور مالدیو شهر ماله است. جمعیت کل مجمع الجزایر مالدیو حدود ۴۲۷٬۰۰۰ نفر و واحد پول آن روپیه مالدیو است.با آزانس هرمس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره جزیره بسیار زیبا و بکر و دوست داشتنی مالدیو که مناسب عشاق است بدست آورید.برای سفر به مالدیو با تور مالدیو همراه باشید که بهترین گزینه برای سفر به کشور زیبا مالدیو می باشد.مجموعه ایرانگردی و جهانگردی هرمس برگزار کننده بهترین و کاملترین خدمات و گشت ها بهمراه بهترین قیمت برای تور جزیره مالدیو می باشد.

زبان رسمی کشور مالدیو دیوهی نام دارد که زبانی هندواروپایی است و همانندی‌هایی با زبان سینهالی قدیم دارد.

مردم مالدیو از قوم مالدیوی هستند که تبارشان به مردم سری‌لانکا و هند (آمیخته آریایی و دراویدی) می‌رسد و رگه‌هایی از اعراب نیز در میان آن‌ها وجود دارد. هم زبان و هم مردم آن با نام دیوِهی نامیده می‌شوند که واژه دیبـَجات و دیباجات که در فارسی و عربی در قدیم برای مالدیو به کار می‌رفت نیز شکلی از همین واژه دیوهی است.

دین رسمی کشور مالدیو اسلام است و پیروی از دیگر ادیان در ملأ عام ممنوع و قابل پیگرد قانونی است. مالدیو در سال ۱۹۶۵ از بریتانیا مستقل شد.

مالدیو هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است.

زمین‌های کشور مالدیو به‌طور میانگین ۱٫۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارند و بنابراین کم ‌ارتفاع‌ترین کشور جهان به‌شمار می‌آید. بلندترین نقطه کشور مالدیو تنها ۲٫۴ متر ارتفاع دارد. ماله، پایتخت مالدیو و به‌طور سنتی محل اقامت شاه و تاج‌گذاری‌ها بود.

معرفی بیشتر کشور مالدیو و جزیره های مالدیو

شهرت مالدیو و آب‌های فیروزه‌ای رنگی که تمام جزایر آن را در برگرفته‌اند، به دلیل وجود امکانات زیاد برای غواصی زیر آب در کلاس جهانی و هتل‌های آبی است که از ویلاهای کاملا اختصاصی تشکیل شده‌اند.

این ویلاها یا از طریق اسکله‌های چوبی مخصوصی به ساحل متصل هستند و یا حتی به صورت شناور ساخته شده و توسعه پیدا کرده‌اند.

آب‌وهوای خوب، ساواحلی با شن‌های سفید، درختان نخل، روز‌های گرم و آفتابی، و مکان‌های مناسب برای غواصی، همه و همه از جذابیت‌هایی است که ما را به سمت دیدن مالدیو سوق می‌دهد.

کشور مالدیو که هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور آسیا محسوب می‌شود، کم ارتفاع ترین کشور جهان نیز به شمار می‌رود به گونه‌ای که بلندترین نقطه‌ی این کشور از دریا فقط ۴/۲ متر ارتفاع دارد.

مالدیو که در تمام طول سال، آفتابی، گرم و شرجی است عموما در ماه آوریل گرم‌ترین و در ماه دسامبر سردترین روزهای خود را سپری می‌کند. فصل بارندگی نیز در جزیره مالدیو از ماه می تا سپتامبر است. زبان ملی مالدیو دیوهی (Dhivehi) نام دارد اما زبان انگلیسی به طور گسترده‌ای در مالدیو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ورود به کشور مالدیو عمدتا از طریق فرودگاه بین‌المللی ماله صورت می‌گیرد و جابجایی در خود ماله (مرکز مالدیو ) نیز از سه طریق :

قایق ، تاکسی هوایی و قایق‌های بادبانی خصوصی انجام می‌پذیرد.با اژانس مسافرتی هرمس همراه شوید تا با مالدیو بیشتر اشنا شوید.

پیشنهاد هرمس به شما :

برای سفر به جزیره مالدیو بهترین راه تهیه بسته سفر تور مالدیو می باشد ما در شرکت جهانگردی و ایرانگردی هرمس در تلاش هستیم که بهترین تور با بهترین خدمات در بهترین هتل ها را به شما مسافرین عزیز تقدیم کنیم.

تور مالدیو یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین تورهای شما خواهد بود .تور مالدیو در همه فصول قابل اجرا است .

تور مالدیو از پرطرفدارترین سفرهای خارجی بخصوص زوج های جوان می باشد.

جزیره مالدیو سالهای سال است که به عنوان بهترین و زیباترین جزیره و ساحل دنیا شناخته میشود و همچنین کشور مالدیو و مجمع الجزایر مالدیو بهترین و پر طرفدارترین مقصد ماه عسل برای زوج های جوان میباشد.

همچنین برای اطلاع از آخرین و جدیدترین تورهای مالدیو صفحه اینستاگرام هرمس را دنبال کنید.

مالدیو